Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Aeroplani me pasagjerë në bord bën ulje emergjente për një mace

02/03/2021 - 21:14

Në një incident të çuditshëm, një aeroplan pasagjerësh u detyrua të bënte një ulje emergjente dhe të kthehej në aeroport në kryeqytetin sudanez Khartoum pasi një mace ishte parë në kabinën e pilotit.

Sipas raporteve, avioni u ngrit nga aeroporti për në Doha të Katarit, kur një mace u shfaq brenda kabinës dhe sulmoi kapitenin. Macja veproi në mënyrë agresive edhe pas të gjitha përpjekjeve për ta qetësuar atë.

Të gjithë pasagjerët janë ulur në mënyrë të sigurt, por askush nuk e di se si macja arriti të depërtonte brenda avionit.

Mjeti fluturues kishte kaluar një natë i parkuar në aeroportin Khartoum përpara fluturimit. Sipas Al Sudani News, macja ka të ngjarë të fshihej në bord gjatë pastrimit ose rishikimit inxhinierik. Pas kësaj, macja u fsheh brenda kabinës.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ky nuk është incidenti i parë i këtij lloji. Në vitin 2004, një avion belg me 62 persona në bord u desh të kthehej në Bruksel pasi një mace e familjes Gin u tërbua në kabinën e pilotit. Kjo ndodhi pasi macja arriti të shpëtonte nga çanta e udhëtimit.

Gjithashtu, në të njëjtin vit, një incident i ngjashëm ndodhi në bordin e transportuesit ajror kombëtar të Bangladeshit. Pilotit iu desh të ofrohej ndihma e parë pasi u sulmua nga një mace endacake. Edhe pas fatkeqësisë, ekuipazhi vendosi të përfundonte udhëtimin e tyre për në Daka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas sagës së famshme “Harry Potter”, J.K.

Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e guximtarëve. Nuk i braktis kurrë njerëzit që e kërkojnë atë duke i shpërblyer në fund. Nuk do

Macaulay Culkin është bërë baba për herë të parë.

Një prift italian ka hequr dorë nga detyra e tij fetare, pasi është dashuruar.

Ëndrrat mbajnë kuptime të fshehura dhe mesazhe të fuqishme.

Lëkura juaj është më e thatë dhe temperatura juaj është më e ulët gjatë natës.

97-vjçarja Robertine Houbrechts nga fshati belg, Muizen është e dashuruar me birrën! Sipas mediave të huaja, çdo natë ajo ende pi deri në

Princi Harry tashmë është kthyer në atdheun e tij për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit, Princit Philip , të shtunën më 17 prill.

Mjekja e njohur, gjithashtu kandidatja për deputete e Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës, Najada Çomo duket se nuk është ‘pro’ ndrys