Aksident i frikshëm në Gjermani, përplasen 100 automjete (FOTO)

Postuar: 13/03/2013 - 00:03

GJERMANI, 12 mars 2013 – Në një aksident rrugor të regjistruar sot në Gjermaninë perëndimore u përplasën 100 automjete dhe kamionë. Aksidenti i frikshëm ndodhi për shkak të reshjeve të mëdha të dëborës dhe akullit. Në të mbetën të lënduar rreth 20 persona, 6 prej të cilëve në gjendje të rëndë, njoftoi zëdhënësi i shërbimit lokal të shpëtimit.

Aktualisht nuk ka viktima. Në vendin e ngjarjes po punojnë rreth 100 bashkëpunëtorë të shërbimit të shpëtimit. Pjesa e autostradës federale në afërsi të qendrës së banuar Münzenberg, ku ndodhi aksidenti, është bllokuar plotësisht në të dyja drejtimet.

/m.b. Agjencia e Lajmeve “Dyrrah”/

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

F40 ishte makina e parë e prodhuar në gjendje të kapte 200mph kur doli në vitin 1987.

Aktorët e Disneyland duhet të respektojnë një sërë rregullash.

Serialet turke janë shndërruar në të preferuarit e shqiptarëve, ku i ndjekin me shumë dashuri për tematikat që trajtojnë.

Tenistja e njohur Simona Halep, e cila është shpallur edhe kampione për femrat gjatë turneut Shenzen, ka zbuluar gjatë një deklarate se n

Modelja Jo Marney, e dashura e një deputeti britanik të djathtë ka dërguar disa mesazhe fyese ndaj të fejuarës së princit Harry, Meghan M

Fakti që është një nga vendet më të pasura, nuk do të thotë që nuk ka lypës.

Një modele 18-vjeçare italiane ka nxjerrë në ankand virgjërinë e saj.

Një incident i vogël ka ndodhur në shkallët e kuvendit ku ‘pre’ e ‘syrit të keq’ ka rënë një nga deputetet e Partisë Demokratike.

Dy vjet më parë, një rast shkaktoi një tronditje: dy vajza nuk morën nënshtetësinë zvicerane për shkak se refuzuan mësimet e notit, shkru

   Takat e larta dhe shkallët e lagura nga shiu duket se nuk janë kombinimi më i mirë për një deputete.