Aktori i “Contagion”, tregon se si filmi i vitit 2011 parashikoi pandeminë e Covid-19

22/09/2020 - 08:33

Gjatë kohës së karantinës, kur e gjithë bota u izolua nga përhapja e pandemisë së koronavirusit, filmi “Contagion” i vitit 2011, pati një shikueshmëri shumë të madhe. Në këtë film bëhet fjalë për një virus vdekjeprurës që u përhap me një shpejtësi maksimale në të gjithë botën. Për këtë arsye, njerëzit ishin të interesuar të shihnin filmin dhe të kuptonin më shumë rreth kësaj pandemie.

Aktori protagonist i këtij filmi “Contagion” Jude Law, ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin “Jimmy Fallon”, ku ka folur për herë të parë se si ky film kishte parashikuar të ardhmen.

Më dukej e çuditshme që njerëzit po e shikonin filmin në masë gjatë karantinës ndërkohë që është prodhuar në 2011-ën. Më kujtohen komentet e mjekve dhe virologëve që na këshillonin gjatë xhirimeve. Ata thonin që shpërthimi i një pandemie globale është vetëm çështje kohe. Tani ja ku jemi”, është shprehur aktori.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Spanjë, ku një britanik i pasur ka masakruar me thikë gruan e tij, pasi kryen marrëdhënie seksua

Të dielën ne i kthyem akrepat një orë mbrapa, duke u përpjekur të futemi në një ritëm të ri.

Një rreze misterioze e dritës jeshile u shfaq kohët e fundit në qiellin e Britanisë së Madhe.

Kur kohët bëhen të vështira, rrethimi i vetes me pozitivitet mund të jetë ilaçi më i mirë për shpirtin tuaj.

Sa herë e prekni kabinën përreth jush në një aeroplan kur fluturoni? Po aeroporti?

Gigi Hadid i ka lënë të gjithë pa fjalë me imazhet e saj të fundit.

Dita e sotme në vendin tonë është karakterizuar nga reshje shiu dhe vranësira në pjesën më të madhe të vendit.

Ndonëse këngëtarja e njohur, Elvana Gjata ka zgjedhur mos të publikojë shpesh në rrjetet sociale, së fundmi duket se ka bërë një përjasht

Ardhja e një bebushi në jetë ndryshon çdo gjë në jetën e një gruaje. Mes pagjumësisë, të përzierave dhe idesë që një krijesë e jotja ësht