Aktori i "Kumbarit": Si e humba virgjërinë me Marilyn Monroe

23/08/2019 - 22:49

Aktori i filmit Godfather, Gianni Russo ka treguar se si Marilyn Monroe ia mori atij virgjërinë, kur ai ishte 15-vjeçar dhe ajo ishte 33 vjeçe. Aktori, tani 75-vjeçar, i cili është i njohur për rolin e tij si Carlo Rizzi në filmin klasik Kumbari thotë se Monroe do të ishte prapa hekurave nëse kjo gjë do të ndodhte sot. Por të dy e vazhduan miqësinë deri në vdekjen e saj në vitin 1962.

Russo, duke folur për The Sun, tha se “Ajo më mësoi çdo gjë që di. Mendova që isha djali më me fat në botë por nëse një gjë do të ndodhte sot, mendoj se ajo do të arrestohej dhe prindërit e mi do të tentonin që të fitonin para nga kjo punë”, shkruan Daily Mail.

“A isha i mërzitur? Jo. Thjesht kam bërë seks me yllin më të madh të filmave në Amerikë dhe me seks simbolin” shtoi ai.

Ai gjithashtu shtoi se u takua me Marilyn Monroen në një sallon flokësh, kur po bëhej gati për xhirimet e filmit Godfather. Pas disa vizitave në sallonin e bukurisë, këshilltari i saj e ftoi Russon në dhomën e hotelit të Marilynit në Waldorf. Ai e përshkroi atë si të vetmuar në dhomë të hotelit, me rroba dhe pjata të hedhura përtokë.

Ylli i filmave u shfaq para tij vetëm me një peshqir të bardhë dhe me një shampanjë në dorë.

“Ajo menjëherë e hoqi peshqirin dhe u bashkuam për një dush” tha ai duke shtuar se “Zemra po më rrihte fort. Si një idiot, i mbylla sytë, gjë që më bëri të qeshja”.

Ai shtoi se më pas të dy qëndruan në shtrat gjatë tërë fundjavës, e më pas të hënën ajo u kthye në punë.

Russo, i cili më vonë bëri famë në vitin 1972, në moshën 29-vjeçare, vazhdoi aferën e tij me Marilyn por e mbajtën atë sekrete për disa vite.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e njohur e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, Mimoza Marjanaku, nga karantina ku është vendosur në Itali së bashku me familje

Një djalosh 13-vjeçar nga Brixton, Londër mendohet se është bërë viktima më e re e koronavirusit në Britani.

Një tablo e piktorit holandez, Vincent van Gogh u grabit në një muze në Holandë, aktualisht i mbyllur për shkak të pandemisë së COVID-19,

Një javë pas vendosjes së karantinës së ashpër në Britani, janë raportuar të paktën tre episode të dhunës brenda famijes që kanë përfundu

Pas publikimit të lajmit se ilaçi i përgatitur nga “Kevzara” ka shëruar me sukses pacientin e parë, të infektuar me COVID-19, me metodën

Për shkak të koronavirusit, deputetja e Durrësit Edlira Hyseni dhe djali i saj Kevin, u detyruan ta festojnë të ndarë ditëlindjen.

Secili në shtëpinë e vet, duke ruajtur distancat, por njëkohësisht duke mos i mohuar njëri-tjetrit një drekë mes miqsh.

Victoria Beckham ka lajmëruar se do të dhurojë 20% të të gjithë shitjeve të firmës së saj të modës dhe brand-it të bukurisë për njerëzit

Studiuesit australianë po verifikojnë testimin njerëzor në shkallë të gjerë për të parë nëse një vaksinë e përdorur prej dekadash për të