Aktorja që duket sa gjysma e moshës së saj, zbulon sekretet si të dukeni të reja

20/10/2018 - 13:46

Ëndrra e çdo femre është që të duket e re në çdo moshë, por një nënë e tre fëmijëve duket se e ka realizuar këtë dëshirë.

Ajo është Alyssa Chia nga Taiwan, e cila në vitin 1990 u bë aktore. Gjatë këtij muaji ajo festoi 44-vjetorin e lindjes së bashku me bashkëshortin 35-vjeçar dhe me tre fëmijët, 13, 3 dhe 1 vjeç.

Në një postim të saj në rrjetet sociale, Alyssa shkruan: “Ditëlindja është një ditë që të gjitha gratë e duan dhe e urrejnë”.

Fansat e saj janë të mahnitur nga bukuria dhe rinia e Chia-s. “Ajo nuk duket as si 22 vjeçe, por si 18”, shkruan një fans i aktores.

“Ajo duket ende e re dhe fare mirë mund të ngatërrohet me një 22-vjeçare”, komenton një tjetër.

Ndërkohë në një intervistë të mëparshme, 44-vjeçarja ka zbuluar edhe sekretet se si të dukeni të reja pavarësisht se vitet kalojnë. Ajo ka treguar se nuk ka konsumuar alkool, nuk ka ngrënë në orët e vona të darkës si dhe nuk ka qëndruar zgjuar deri natën vonë.

Gjithashtu Alyssa ka zbuluar se nuk e ka përdorur telefonin dy orë para se të shkonte të flinte. Njëkohësisht ajo këshillon të gjitha femrat që të pinë sa më shumë ujë si dhe të bëjnë aktivitete të ndryshme sportive të paktën dy herë në javë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e famshme Heather Locklear sërish ka probleme psikike dhe për këtë ka përfunduar në spital.

“Il Barone Rampante”, shqipëruar “Baroni mbi pemë”, është libri që ka frymëzuar që nga koha e fëmijërisë, arkitektin e famshëm italian St

Gazetari i njohur Blendi Fevziu nuk e ka ekspozuar shumë vajzën e tij të madhe Mishel në rrjete sociale.

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Fatkeqësisht, të ngrihesh në detyrë është më tepër një art se një shkencë.

Bëhuni gati për një përballje titanësh në vitin 2019.

Një balenë e ngordhur në bregun e Indonezisë është gjetur me mbetje plastike në stomak, përfshirë 115 gota.

Pranvera Borakaj është përballur me një situatë shumë të sikletshme gjatë një prej transmetimeve të emisionit të mëngjesit ‘7 pa 5’ në “V

Gjashtë persona ndodheshin të bllokuar në ashensor kur po binte plot 84 kate në Çikago.

Jeni supersticiozë dhe i frikësoheni të martës? Ne po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën që keni nga dita e sotme.