Akulli bllokon qytetin, fotot ‘e frikshme’ pushtojnë rrjetin (FOTO)

10/01/2019 - 21:47

Banorët e Saratov, një qytet në Rusinë jugore, po konkurrojnë online për fotografinë më të frikshme të makinave dhe shtëpive të bllokuara nga dëbora dhe akulli, pas një stuhie që goditi komunitetin e tyre.

Këtë javë, Saratov u godit nga një sasi rekord reshjesh dëbore të kombinuara dhe me temperatura te ulëta. Shërbimet e qytetit ishin të papërgatitura për të dhe tani shprehen do t’iu duhet të paktën dy javë për të pastruar të gjithë borën dhe akullin nga çatitë dhe rrugët, raporton rt.com.

Ndërsa qyteti përpiqet të përballet me situatën me burimet e saj të kufizuara, banorët e Saratovit po gjejnë ngushëllim në katastrofë, duke e shfrytëzuar për fotografi. Dhjetëra imazhe që tregonin pasojat e motit u ndanë në internet. Një hashtag që përkthehet në #beteja e akullit po përdoret nga njerëzit që pretendojnë se kanë gjetur formimin më të çuditshëm të akullit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Londër, pasi një bankomat nisi të nxjerr para në kohën që njerëzit kalonin aty pranë.

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me

Ditë më parë, saktësisht në ditëlindjen e tij, Gjykata e Tiranës la të lirë reperin Stresi.

Albi Gjoka nga Durrësi, është një i ri shqiptar, që sapo ka hedhur hapat e parë të suksesit në rrugën e politikës së jashtme ndërkombëtar

Truri i njeriut mund të prodhojë 12.000 deri në 50.000 mendime në ditë, megjithatë ende nuk e dimë se çfarë tjetër është i aftë të bëjë.

Ashtu si lëkura, flokët tanë, sidomos në verë, kanë nevojë për mbrojtje nga dielli dhe hidratim.

Aktivitetet kriminale të lidhura me produktet e falsifikuara po kryhen nga rrjete të krimit të organizuar gjithnjë e më shumë të profesio

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një ka

Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rub

Kur Chris Quinten u largua nga Coronation Street në vitin 1989, fansat e tij mbetën zemërthyer.