Akuza për korrupsion, ish-mbreti spanjoll arrati në hotelin luksoz në Abu Dabi

07/08/2020 - 21:20

Ish-mbreti i Spanjës Juan Carlos, që ka lënë vendin pas akuzave për korrupsion ndodhet në Abu Dhabi, në një rezidencë të një superhoteli luksoz. Kështu ka bërë me dije gazeta konservatore spanjolle Abc, duke mohuar fjalët që thonin se sovrani 82-vjeçar ndodhej në Republikën Domenikane apo në Portugali.

Shtëpia Mbretërore nuk ka dashur të konfirmojë vendodhjen e tij, por Abc bën me dije se ai e ka lënë Spanjën nga Galizia dhe është larguar me një avion  privat i shoqëruar nga 4 truproja dhe një bashkëpunëtor.

Sapo ka mbërritur në aeroportin Al Bateen në Abu Dhabi, i rezervuar vetëm për fluturime private, mbreti dhe shoqëruesit e tij janë transferuar me helikopter në “Emirates Palace Hotel”, një nga më të shtrenjtët në botë, në pronësi të qeverisë së emirateve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reperi amerikan, Miles McCollum i njohur me emrin e artit Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua për qarkullimin me shpejtësi tej normave të

Para disa ditësh, aktori i njohur italian, Grabiel Garko habiti të gjithë opinionin publik duke deklaruar se ishte gay.

Harry dhe Meghan Markle kanë në plan një kontratë 150 milionë dollarëshe në Netflix për të dokumentuar aktivitetet e tyre filantropike dh

Ekzistojnë tri lloje të marrëdhënieve në jetën tuaj dhe nëse gjeni të duhurën nga e para, ju jeni me të vërtetë me fat.

Nëse jeni femër, shanset janë të mëdha që të kaloni të njëzetat në gabime dhe ta gjeni veten.

Gashi po sjell një tjetër hit që është pjesë e albumit 1984.

Nusret Gokçe, një ndër shefat më të famshëm të kuzhinës, duket se është përfshirë në disa telashe.

Një gjykatë kineze ka dënuar me vdekje një mësuese në Kinë, me akuzat për helmimin e 25 fëmijëve, njëri prej të cilëve vdiq.

Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në Itali, në moshën 83-vjeçare, dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Disa orë pas ndarjes

Ova dhe Memo përlotën të gjithë botën, duke bërë që filmi të korrte sukses menjëherë.