Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Antidjersa ka më shumë efekt nëse e vendosi para se të flini

12/04/2021 - 19:47

Lëkura juaj është më e thatë dhe temperatura juaj është më e ulët gjatë natës. Ndoshta nuk e keni ditur, por këta janë 2 faktorë që rrisin efektivitetin e antidjersës tuaj.

Depërton më mirë në lëkurë dhe ju lë me një efekt afatgjatë. Më poshtë janë listuar disa arsye pse aplikimi i antidjersës natën është më i mirë.

Nuk funksionon mirë në mëngjes.

Në krahasim me natën, gjëndrat tuaja të djersës janë më aktive në mëngjes, kështu që kur përdorni antidjersë gjatë orëve të mëngjesit do jetë më e vështirë të arrijë në poret tuaja.

Pas një dushi, nuk do të depërtojë në lëkurë siç duhet.

Nëse e përdorni menjëherë pas dushit, ka shumë të ngjarë që reagimi me produktin të ndodhë në shtresat e jashtme të lëkurës dhe antidjersa mund të mos ketë efekt. Antidjersa duhet të depërtojë në shtresat e thella të lëkurës që të ndalojë djersitjen.

Është më efikase gjatë natës.

Natën, temperatura e trupit zakonisht bie natyrshëm dhe ju djersitni më pak prandaj vendosni antidjersën tuaj para se të shkoni në shtrat. Është gjithashtu më mirë ta përdorni atë në lëkurë të thatë pasi depërton në lëkurë më thellë.

Nëse filloni të aplikoni antidjersë para gjumit, gjithashtu mund ta aplikoni përsëri në mëngjes për të forcuar efektivitetin e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ermal Mamaqi është tani edhe një producent i njohur filmash dhe këtë e tregon suksesi i dy filmave të fundit “Dy gisht mjaltë” dhe “I lov

Ditën e sotme, Tea Trifoni ishte e ftuar në “E diell”, krah çiftit Melisa-Andi dhe sigurisht nuk ka shpëtuar pa folur për ta.

Xhaketa e stilit ushtarak, e veshur nga këngëtarja amerikane Janet Jackson gjatë turneut Rhythm Nation 1990, u shit në ankand në Beverly

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që ende paguhen me

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama është parë në shkallët e stadiumit, i shoqëruar nga një vajze brune.

Floriana Garo, zëdhënëse e fushatës së PD-së, ka folur për herë të parë për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Shenja zodiakale nën të cilën kemi lindur zbulon gjithashtu se ndaj cilave mëkate jemi më të prirur të dorëzohemi.

Dashi

Dy vëllezërit Duka, Agron dhe Armand, kanë pozuar në shoqërinë e njëri-tjetrit, ndërsa konsumojnë një gotë verë të kuqe. 

Tabloja "Gruaja e ulur pranë dritares" e Pablo Picassos u shit sot 103,4 milionë dollarë gjatë ankandit të organizuar te Christie's, në N

Seriali i famshëm “Friends” do të rikthehet në HBO Max më 27 maj.