Aplikoni maskë më avokado për një lëkurë të hidratuar

05/04/2020 - 10:13

Avokado kombinon fuqitë e saj me vetitë anti-inflamatore të mjaltit dhe fuqinë qetësuese të tërshërës dhe i jep lëkurës sonë hidratim dhe butësi të papërsëritshme që zgjat.

Çfarë ju nevojitet:

1/2 avokado

1 lugë caji mjaltë

1 lugë çaji tërshërë

Përgatitja:

Me një pirun shtypni mirë avkadon deri sa të krijohet një masë, më pas shtoni mjaltin dhe tërshërën. Përziejini mirë përbërësit derisa përzierja të jetë homogjene. Aplikojeni atë në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke shmangur konturin e syve për rreth 15 minuta dhe shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët.

Këtë maskë mund ta përsërisni 1 herë në javë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Regjisori Steven Spielberg, ka marrë mbrojtje nga gjykata pas kërcënimeve të vazhdueshme me vrasje nga një grua.

Nëse ndonjëherë e keni pyetur veten se kur lindi ideja e të paturit jastëk dhe se kur datojnë këta të fundit, përgjigjen do ta gjeni në M

Vdekja e Maradonës vazhdon të shkaktojë diskutime.

Me 424 mijë punësime të reja nga janari, kolosi i Jeff Bezos tashmë numëron më shumë se 1.2 milionë persona.

Po t’i hedhim një sy formës sonë trupore dhe formës së frutave dhe perimeve do të shohim një ngjashmëri befasuese që provon më së miri sh

Dikur shiste qumësht për të ndihmuar familjen, sot është në skenat botërore të artit!

Një motor hipersonik që mund të udhëtojë me 16 herë shpejtësinë e zërit është testuar me sukses në një tunel ere në Kinë.

Ata të dy ishin dhe janë një prej çifteve më të përfolur të showbiz-it e kjo për vetë faktin që kurrë nuk pranuan publikisht lidhjen e ty

Dy vite më parë, Meghan Markle dhe Princ Harry u bënë prindër për herë të parë me të voglin Archie Harrison.