Arinjtë “braktisin” malet dhe zbarkojnë në qytet (FOTO)

02/08/2020 - 15:26

Temperaturat gjithnjë në rritje kanë detyruar arinjtë që të “braktisin” habitatin e tyre dhe të zbarkojnë në qytet.

Në disa pamje interesante që po qarkullojnë në rrjete sociale shihen dy arinj, të vendosur në një zonë urbane, në kërkim të ushqimit.

Njëri prej arinjve, kap me dy putrat e tij koshin e plehrave dhe fillon të ushqehet me ç’ka gjen brenda.

Ngjarja raportohet se ka ndodhur në Florida e SHBA-ve, ndërsa momenti është regjistruar nga një kamera sigurie e vendosur në ambientet e një shtëpie. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për dikë më e lehtë e për dikë më e vështirë, por për të gjithë, shprehja e ndjenjave mbetet pak sfiduese. Megjithatë, janë një pjesë e s

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë një vijë e drejtë. Shumicën e kohës jeta na mëson se është e kotë të ndjekësh udhëzimet e shkruara.

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig dhe t

Çdo grua, pavarësisht nga personaliteti i saj, shijet e saj ose ambienti në të cilin jeton, meriton të përmirësohet çdo ditë.

Të gjithë keni dëgjuar të flitet për produktet e reja të duhanpirjes të cilat veçojnë nikotinën nga tymi i dëmshëm i duhanit.

Amerikanja, Nikole Mitchell ka vendosur që të lërë punën në kishë dhe të bëhet striptiste.

Një nxënës 14-vjeçar, i cili ngacmohej sistematikisht nga shokët e klasës në një shkollë me konvikt vari veten vetëm disa ditë, pasi bash

Statistikat parashikojnë se ka rreth 3 miliardë përdorues të smartphoneve.

Reperi amerikan, Miles McCollum i njohur me emrin e artit Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua për qarkullimin me shpejtësi tej normave të