Arkeologët zbulojnë gurin antik në formën e organit mashkullor (FOTO)

19/09/2019 - 21:38

Arkeologët zakonisht ju duhet shumë kohë që të mendohen në lidhje me atë që kanë gjetur. Në Kungälv të Suedisë, ata gërmuan në një vend, pasi kishin studiuar zonën.

Pasi ata zbuluan gurin e lashtë, njëra prej arkeologëve Gisela Ängeby tha: “Nuk ka diskutime. Guri duket tamam si një penis.”

Sot penisi qëndron i drejtë si një gur varri. Por nuk ishte kështu kur filloi gërmimet. Menjëherë dallohet, ndërsa më parë ishte vetëm një grumbullim  i madh gurësh.

Arkeologët gjetën hirin dhe eshtrat e djegura rreth këtij guri. Hiri ndoshta vjen nga njerëz të djegur. Prandaj arkeologët dyshojnë se njerëzit e epokës së bronzit zhvilluan rituale këtu në emër të pjellorisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këto janë momentet shokuese kur një lum vere të kuqe shpërthen nga depozita 50,000-litra në një fabrikë në Spanjë. Pamjet e shpërndara në

Joni Gjebrea dhe vajza simpatike, Merlin Haxhiymeri u fejuan në vitin 2018. 

Producenti Alberto Tarallo po cilësohet në Itali, si "Lucifer" ose "Djalli i portës së Ares", duke iu referuar kompanisë së tij "AresFilm

Këngëtarja amerikane, Mariah Carey, është treguar e hapur me audiencën sa i përket traumave gjatë fëmijërisë.

Antoneta Dhima në kohën e pandemisë së koronavirusit u bë e njohur kur foli për infektimin e djalit të saj pak muaj më parë.

Faktorët kryesorë që ndikojnë në shtimin e rrudhave të lëkurës kanë të bëjnë me zakonet tuaja të përditshme.

Intuita është mbase emocioni më i lidhur me astrologjinë dhe spiritualitetin.

Jahti i miliarderit rus,  Andrey Igorevich Melnichenko është parë duke lundruar në brigjet e qytetit të Sarandës.