Arkeologët zbulojnë gurin antik në formën e organit mashkullor (FOTO)

19/09/2019 - 21:38

Arkeologët zakonisht ju duhet shumë kohë që të mendohen në lidhje me atë që kanë gjetur. Në Kungälv të Suedisë, ata gërmuan në një vend, pasi kishin studiuar zonën.

Pasi ata zbuluan gurin e lashtë, njëra prej arkeologëve Gisela Ängeby tha: “Nuk ka diskutime. Guri duket tamam si një penis.”

Sot penisi qëndron i drejtë si një gur varri. Por nuk ishte kështu kur filloi gërmimet. Menjëherë dallohet, ndërsa më parë ishte vetëm një grumbullim  i madh gurësh.

Arkeologët gjetën hirin dhe eshtrat e djegura rreth këtij guri. Hiri ndoshta vjen nga njerëz të djegur. Prandaj arkeologët dyshojnë se njerëzit e epokës së bronzit zhvilluan rituale këtu në emër të pjellorisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duket sikur ka dalë nga një film i James Bond, por koncepti mund edhe të tregojë se e ardhmja e superjahteve është edhe nënujore.

Për disa, 2019-a ka fluturuar, për të tjerë duket sikur s'do të marrë fund kurrë.

Mijëra krijesa të çuditshme kanë pushtuar një plazh në Kaliforni. Krijesat pulsuese janë krimba në formë dhjami, ose “Urechis caupo”.

Përpara atmosferës së festave të Nëntorit, kur shumica e njerëzve bëjnë plane se ku do t`i kalojnë ato, sidomos kur dy ditët e festave i

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur.

Kim Kardashian është nënë e 4 fëmijëve, 2 prej të cilëve kanë ardhur në jetë nga një nënë surrogate.

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Të paktën një herë në vit, datat e kalendarit përputhen për të na dhënë një të premte të 13-të.

Fotografitë dhe videot e kryeministrit britanik, Boris Johnson duke votuar së bashku me qenin e tij, Dilyn, nuk janë të vetmet që janë bë

Kjo është vila mbresëlënëse e gazetares së njohur Ellen DeGeneres në Los Angeles.