Arrestohet kryebashkiaku që vodhi lekët e gjyshes

14/02/2020 - 13:59

Kryebashkiaku i një qyteti në Tenesi të SHBA është paditur për vjedhje të afro 400,000 dollarëve nga gjyshja e tij gjatë viteve të fundit të jetës së saj.

Sipas mediave të huaja,  midis nëntorit 2014 dhe janarit 2016, kryetari aktual i bashkisë Mount Carmel, Christopher Scott Jones dyshohet se mashtroi Marceline Carpenter nga gati 394,000 dollarë para se të vdiste më 2 janar 2016.

Sipas një deklarate nga Byroja e Hetimit në Tennessee, Jones përvetësoi paratë duke shkruar kontrolle nga llogaria e saj te vetja për kompensime të rreme. Autoritetet filluan hetimin e tyre për Jones në Gusht 2019 me kërkesën e Prokurorit të Përgjithshëm të Qarkut, Dan Armstrong.

Armstrong urdhëroi hetimin pasi supozohet se gjeti prova të verifikimeve të rreme. Jones është akuzuar për një akuzë për vjedhje mbi 250,000 dollarë dhe nëse shpallet fajtor, Jones mund të përballet midis 15 dhe 25 vjet pas hekurave. Ai u arrestua dhe u “prenotua” në burgun e Qarkut Hawkins me një obligacion prej 300,000 dollarësh. /Telegrafi/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga

Xiao Xiao është deklaruar pa koronavirus 17 ditë, pasi ajo lindi me infeksionin viral në spitalin e fëmijëve në Wuhan.

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjik

Modelja shqiptare Keisi Muça, e cila jeton prej kohësh në Seul, ka treguar se si ka shpëtuar nga koronavirusi.

Armando Sadiku dhe Keidi Bare mund të përfundojnë shumë shpejt pjesë e një “reality show” duke luajtur në radhët e skuadrës së Malagas.

Një grua në Wuhan ka rrezikuar jetën e saj duke zbritur nga tetë kate pallati, nga dritarja.

Ndërron jetë në moshën 112-vjeçare njeriu më i vjetër në botë, Chitetsu Watanabe, nga Joetsu City i Japonisë.