Arrestohet “ylli” iranian i Instagramit, u operua që të dukej si Angelina Jolie

07/10/2019 - 16:18

Iranianja e famshme, Sahar Tabar mjaft e njohur dhe e ndjekur në rrjetin social Instagram, është arrestuar sipas agjencisë së lajmeve "Tsanim".

Ajo akuzohet për krime dhe shkelje të rënda, përfshirë blasfemi, nxitje të dhunës, marrje të paligjshme të pronave, fyerje të kodit të veshjes së vendit dhe inkurajimin e të rinjve për të bërë korrupsion.

Sahar është bërë e njohur pasi arriti të bëjë 50 operacione plastike për t’u dukur si Angelina Jolie.

22-vjeçarja ka tërhequr vëmendjen e mediave globale për fotografitë dhe videot, që janë konsideruar si versioni “mumje” i  aktores Jolie.

Por u arrit të kuptohej se pjesa më e madhe e pamjes së saj si “fantazmë” ishte si rezultat i make up-it dhe përpunimit të fotografive. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Raporti i Princ Harry-t me mbretëreshën Elizabeth ka ngjallur përherë shumë diskutime në rrjetet sociale nga ndjekësit e pallatit mbretër

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë, San Francisko, kanë shpikur një spraj hundësh me antitrupa sintetikë, të cilët besojnë se do t

Bashkia e Durrësit në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor do të organizojë nesër në qytetin breg

Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, turistët e huaj vijojnë të zgjedhin qytetin bregdetar të Durrësit për të kaluar pushimet.

13 gushti është dita e mëngjarashëve dhe këtë e feston 10% e popullsisë së botës.

Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtarë dhe Mbretërinë e Bashkuar, Harry dhe Meghan ndërrojnë për herë të tretë vendban

Lucky Kelsall, 37 vjeçe, i bëri një premtim burrit të saj që ishte në prag të vdekjes, se me të do të bënte një djalë.

Sipas astrologjisë, këto shenja të horoskopit mund të kenë shoqëri të gjata dhe të jenë besnikë në raportin me njëri-tjetrin, keshtu qe k

Vetëm pak kohë më parë, moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit, Donald Veshaj vendosën të bënin publike lidhjen e tyre të dashurisë

Dwayne “The Rock” Johnson u emërua aktori më i paguar, për të dytin vit me radhë, shkruan revista Forbes.