Artisti shqiptar që u certifikua tri herë në rekordet Guinness

18/09/2020 - 17:54

Alkent Pozhegu, artisti shqiptar nga Kosova që është certifikuar tri herë në rekordet Guinnes, së fundmi ka krijuar skulpturën e fluturës me kokrra-farëra. Në krijimin e artistit, vihet re detaji i maskës, si një mesazh për parandalimin e pandemisë.

“Deri tani jam i certifikuar tri herë në rekordet Guinnes. Mozaiku i parë është bërë në vitin 2014 dhe lidhet me dy yjet e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Mozaiku i dytë ka qenë i Rita Orës në vitin 2017 dhe mozaiku i tretë ka qenë i Presidentit Trump”, tregon Alkent Pozhegu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas  hulumtimeve, dieta, zgjedhja e sapunit dhe madje edhe zakonet e përditshme, mund të bëjnë që rrudhat të shfaqen në fytyrën tuaj.

Dy ditë më parë, Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë.

Qeveria e Gjermanisë ka miratuar një projektligj me të cilin lejon që institucionet e inteligjencës të mund të lexojnë shkrimet në WhatsA

30-vjeçari Jason Hotlon, i cilësuar si njeriu më i shëndoshë i Britanisë, për pesë vite ka qenë i bllokuar në banesën e tij pasi nuk mund

Një mësues muzike ka vrarë të dashurën e tij franceze para se të vriste veten me një përplasje kokë më kokë në një autostradë në Spanjë.

Islanda ditën e djeshme është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.5. Në kohën kur ra ky tërmet, kryeministrja e Islandës Katrin Jakobsd

Të shpërndarit fotografi “të gëzueshme” në rrjetet sociale tingëllon si diçka krejtësisht e pafajshme dhe e padëmshme, por në fakt mund t

Zonja e parë e SHBA-së anuloi paraqitjen e saj të parë në muajt e fundit në fushatën presidenciale të bashkëshortit të saj Donald Trump,

Aktivisti, producenti dhe filantropisti James Redford ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare.

Teksa ne tokësorët e vegjël mësojmë gjithnjë e më shumë për universin dhe mund të jemi në prag të zbulimeve të mëdha për planetin Mars, m