Avionët më të pastër në botë

26/03/2019 - 11:44

ANA, All Nippon Airways në Japoni, pjesë e Skytrax World Airline Awards 2018, u konsiderua rrjeti ajror më i pastër në botë.

Pasagjerëve ju kërkua të vlerësonin stadartet e cilësisë së kabinave të avionëve , për një sondazh global të kryer nga kontrolluesi i industrisë së aviacionit në Britaninë e Madhe  Skytrax.

Vendet e uljes, tavolinat, tapetët, panelet e kabinave dhe tualetet janë pjesë e rezultatit të përgithshëm.Pastërtia është një shqetësim i madh për udhëtarët, sepse avionet shihen si një potencial për të marrë mikrobe.

Renditja:

 • EVA Air (Taivan)
 • Asiana Airlines (Koreja e Jugut)
 • Singapore Airlines (Singapori)
 • Japan Airlines (Japonia)
 • Cathay Pacific Airlines (Hong Kong)
 • Qatar Airways (Katar)
 • Swiss International Air Lines (Zvicër)
 • Hainan Airlines (Kina)
 • Lufthansa (Gjermani)
 • Korean Air (Koreja e Jugut)
 • Cathay Dragon (Hong Kong)
 • Austrian Airlines (Austria)
 • 14. China Airlines (Taivan)
 • Thai Airways (Tailandë)
 • Garuda Indonesia (Indonezia)
 • China Southern Airlines (Kina)
 • Bangkok Airways (Tailandë)
 • Emirates (Emiratet e Bashkuara Arabe)
 • Air New Zealand (Zelanda e Re)

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një prej çifteve më të famshme dhe të dashura për publikun shqiptar.

Një vajze të vogël, e cila gjeti një prezervativ të përdorur në ushqimin që kishte blerë në McDonald’s, i është bërë një test STD për të

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth, monarkja me jetëgjatësinë më të madhe në botë, ka festuar të dielën 93-vjetorin e lindjes, d

Atëherë kur ëndrrat e Jolandës ishin bërë thuajse realitet, me një bashkëshort që e kishte zgjedhur vetë dhe dy fëmijë si fryt i dashuris

Skeleti i Ivan Klyucharev-it, 31-vjeçarit të zhdukur 2 vjet më parë e që aspironte të ishte iluzionist, u gjet i prangosur pas një peme n

Një diamant i rralë ngjyrë blu është zbuluar në Botswana.

Tani që ka bërë divorcin me partinë e saj, sepse nuk pranoi të dorëzojë mandatin e deputetit, Rudina Hajdari ka marrë përsipër që të bëjë

52-vjeçari Alberto Vazzoler, një ish-dentist nga San Donà di Piave në tetorin e vitit 2016 fshehu paratë te soba pasi nuk i kishte deklar

Pornostarja Anna Ciriani është mes kandidatëve për zgjedhjet në Parlamentin Europian.