Balena dhuron spektakël në port (FOTO)

25/06/2018 - 20:06

   Një fotograf i kafshëve të egra ka kapur momentin jashtëzakonisht të rrallë të një balene 20 tonëshe, që hyn e del nga uji në një shfaqje të mahnitshme.

John Goodridge, 54 vjeç, zbuloi gjitarin madhështor disa kilometra larg Sydney Head në Australi, pasditen e së dielës.

Pamja madhështore ndodhi vetëm për pak çaste përpara disa njerëz me fat që dëshmonin ngjarjen spektakolare të balenës rreth 9 metra të gjatë.

Gjitari gjigant u hodh pranë hyrjes së Sydney Heads në port, duke lënë me gojë hapur të gjithë personat që mundën ta ndiqnin live këtë spektakël të paharrueshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lulja e Indisë, Neelakurinji, që lulëzon çdo 12 vjet  wshtw një nga lulet më të rralla në botë.

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë kë

Pak ditë më parë, këngëtarja Tuna Sejdiu publikoi klipin e saj të ri me titull “Maria”, një bashkëpunim me këngëtarin Seven Saraçi.

Modelja e njohur britanike, Mairead O’Neill, është ndarë nga jeta në moshë shumë të re ende në rrethana të mistershme.

Aktorja me famë botërore Fan Bingbing është shfaqur në publik për herë të parë që kur u zhduk pa lënë gjurmë tre muaj më parë, duke shkak

Një foshnje është mbytur në shtratin e krevatit të tij për shkak të neglizhencës së madhe të dizenjuesit të krevatit.

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ja çfarë nënkuptojnë në të vërtetë…

Blendi Istrefi është vëllai i vetëm i motrave të njohur Era dhe Nora Istrefi.

Megjithëse ai asnjëherë nuk e kishte pranuar publikisht lidhjen e dashurisë, të gjithë miqtë e rrethit të tij e dinin se balerina e njohu