"Benz"-i luksoz vidhet në më pak se një minutë!

14/02/2020 - 22:18

Është bërë virale në internet një video e publikuar nga tabloidi britanik Daily Mail, që tregon një grup burrash duke grabitur një makinë në më pak se një minutë!

Grabitësit dyshohen se janë me origjinë braziliane. Në pamje shihet organizimi i tyre për të kryer këtë “aksion”, vjedhjen e një makinë luksoze tip “Mercedes Benz”. Për vjedhjen e realizuar në më pak se një minutë nuk kanë përdorur as çelës.

Me anë të një aparature grabitësit kanë arritur të marrin sinjalin e çelësit të makinës nga jashtë shtëpisë dhe më pas e kanë përdorur për të hapur siguresën e dyerve. Pas këtij veprimi ata janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Me anë të një njoftimi, policia u shpreh se është vendosur në ndjekje të tyre dhe i fton qytetarët që të bashkëpunojë me ta në dhënien e informacioneve. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gaforrja cilësohet si shenja më e komplikuar e zodiakut !

Të gjithë e kemi pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon.

Duket se tersi nuk po i ndahet familjes mbretërore angleze.

Është ndarë nga jeta në moshën 15-vjeçare, aktorja e famshme Pearl Waligwa.

Kosova feston 12-vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë të shënuar shumë nga personalitetet e njohura kanë bërë urimet e tyre.

Një Lamborghini i marrë me qira për një çift martesor shpërtheu pasi u përplas me një makinë Golf VW të parkuar.

Ish-zonja e parë e Amerikës, Michelle Obama ka vendosur të mos i ndjekë në rrjete sociale të bijat dhe jo pa arsye.

NJë grua ka gjetur unazën e bashkëshortit të saj pas 47-vitesh që e kishte harruar në një dyqan në qytetin amerikan të Brunsëick Maine.

Qentë janë një thesar i vërtetë, por zbulimi i kohëve të fundit për ato që ata në të vërtetë ëndërrojnë, do t’ju bëjë t’i vlerësoni më sh

Këngëtarja e njohur e muzikës folklorike, Silva Gunbardhi ka qenë ditën e sotme e ftuar në programin ‘E diell’ ku i është përgjigjur një