Bie dhe vdes për një ‘selfie’ nga ballkoni

14/10/2018 - 22:25

Donte me shumë mundësi të bënte një ‘selfie’ nga ballkoni i shtëpisë, duke filmuar panoramën e Panamasë, kur, për shkak të erës, ka humbur ekuilibrin dhe ka rënë nga 27 kate.

Viktimë ka qenë një vajzë portugeze. Incidenti, i filmuar në një video me celular, ka bërë xhiron e botës në rrjetet sociale, ka ndodhur në lagjen rezidenciale të Cangrejos.

Tragjedia është konfirmuar edhe nga shërbimet e sigurisë panameze, të cilët kanë bërë një “tweet” me një mesazh elokuent: “Mos rrezikoni jetën për një ‘selfie’. Është më e rëndësishme të humbësh një minutë në jetë, se sa jetën tënde në një minutë”.

Një mik i portugezes, shkroi: “Kjo grua ishte një mikesha ime, një nënë e dy fëmijëve, emri i saj ishte Sandra, ajo ishte mësuese dhe ajo ishte në Panama për punë”.

Një studim i kohëve të fundit nga Instituti Shkencave Mjekësore në Nju Delhi, zbuloi se 259 njerëz vdiqën duke u përpjekur të bënin një ‘selfie’ midis tetorit 2011 dhe nëntorit 2017.

Rezultatet u botuan në “Journal of Family Medicine” dhe “Care Primary”. Studimi pohoi se mbi 72% e të vdekurve ishin burra dhe se rënia ishte shkaku më i zakonshëm i vdekjes gjatë një përpjekjeje për të bërë ‘selfie’.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia