Bledi Mane: Armina Mevlani e do Zenin sa ç'dua unë Zogun, shtiren për interesa

Postuar: 25/05/2018 - 12:28

Bledi Mane njihet si një gazetar i drejtpërdrejtë. I ftuar në emisionin Ditë e Re, mes batutave dhe humorit, foli për marrëdhënien midis Armina Mevlanit dhe djalit të ish-kryeministri Sali Berisha, Shkëlzen Berisha.

Mane tha se çifti i famshëm nuk e dashuron njëri-tjetrin, por 'shtiren' në publik për interesa të caktuara.

Gazetari tha se Armina është një femër që thotë atë që mendon dhe se është produkt i nevojshëm i tranzicionit në Shqipëri.

Bledi Mane: "Armina lexohet. Çfarëdo lloj gjëje që mund të shkruash për Arminën lexohet. E di budallallëkun e saj, naivitetin e saj. Është një femër që atë që mendon e shpreh. I ngordhi macja apo qeni dhe kishte nxjerrë shalën e saj me një fustan të zi. Atë ndjeu dhe atë bëri, dhe kjo vlerësohet, nuk shtiret. 

Ose ishte dasma mbretërore e Princ Harryt dhe t'i dëgjoje vlerësimet e BBC-së që ka skuadra të tëra me gazetarë profesionistë, që nuk di të bëjnë lajka dhe ti kishe kritikën e Arminës që fliste për fustanin e princeshës e shante Armina, ndërsa BBC e vlerësonte. 

Mirëpo është budallallëk i padëmshëm, nuk i prish punë njeriu. 

Ajo i duhet këtij tranzicioni në Shqipëri është produkt i këtij tranzicioni, bën sikur dashuron atë të shkretin, ai intereson për arsye të tjera që ja unë kam një njeri në krah."

Dajana Shabani: "Po edhe mund të duhen".

Bledi Mane: "Edhe unë me zogun duhemi, por duhemi në mënyrë...." (qesh)

/Ora News/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Artisti Robert Aliaj ka bërë një rrëfim të fortë në studion e emisionit “Provokacija” të Mustafa Nanos në ABC News.

   Kimberly Thompson është ish-bateristja e stafit të Beyonce, e cila sapo është tërhequr nga detyra e saj.

   Kur dëshira për të luajtur në lojërat online, na kthehet në një obsesion, duhet të bëjmë kujdes sepse tashmë kjo është një sëmundje…”

   Noah Cyrus po shet një shishe me lotët e saj, për 12,000 dollarë.

Nëse nuk e njihni Cristiano Ronaldo-n, atëherë duhet të keni jetuar poshtë një shkëmbi për 15 vitet e fundit.

Mbrëmjen e kaluar në kryeqytet u zhvillua një ndër eventet më të rëndësishme.

Pasi i ofendoi fëmijën gjatë transmetimit të emisionit ngjarja ka degraduar kur aktorja e njohur është ngritur nga vendi dhe i ka qëlluar

Një parashutist amerikan gati theu këmbët e tij kur hedhja nga pallati 19-katësh nuk shkoi ashtu sic duhej.

Mjaftojnë 30 minuta pas konsumimit të një pijeje të ëmbël joalkoolike, që niveli i sheqerit në gjak të rritet ndjehsëm.

   “Game of Thrones” fitoi çmimin Emmy në kategorinë e më të mirit për seritë dramë, për të tretën herë.