Brenda shtëpisë super-luksoze të “The Rock” (FOTO)

20/03/2019 - 20:05

 

Dwayne ‘The Rock’ Johnson është aktori i dytë më i paguar i vitit 2018, duke arkëtuar 119 milionë dollarë, prapa vetëm George Clooney, ndërsa cilësohet si ndër aktorët më të mirë të Hollywoodit.

Pikërisht arkëtimet stratosferike, e kanë lejuar Johnson të blejë shtëpinë e tij në Miami, për vlerën e 3.4 milionë dollarëve, në vitin 2012.

Rezidenca ka gjashtë dhoma të stërmëdha dhe përfshin kopshte të papërpunuara, një pishinë, Jacuzzi, një kinema 14-vendesh dhe një palestër që The Rock e ka quajtur “Parajsa e Hekurt”.

Rezidencën luksoze Dwayne Johnson e ndan me të dashurën e tij, Lauren Hashian.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Londër, pasi një bankomat nisi të nxjerr para në kohën që njerëzit kalonin aty pranë.

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me

Ditë më parë, saktësisht në ditëlindjen e tij, Gjykata e Tiranës la të lirë reperin Stresi.

Albi Gjoka nga Durrësi, është një i ri shqiptar, që sapo ka hedhur hapat e parë të suksesit në rrugën e politikës së jashtme ndërkombëtar

Truri i njeriut mund të prodhojë 12.000 deri në 50.000 mendime në ditë, megjithatë ende nuk e dimë se çfarë tjetër është i aftë të bëjë.

Ashtu si lëkura, flokët tanë, sidomos në verë, kanë nevojë për mbrojtje nga dielli dhe hidratim.

Aktivitetet kriminale të lidhura me produktet e falsifikuara po kryhen nga rrjete të krimit të organizuar gjithnjë e më shumë të profesio

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një ka

Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rub

Kur Chris Quinten u largua nga Coronation Street në vitin 1989, fansat e tij mbetën zemërthyer.