Brezi i parë i shkollës “Kushtrimi i Lirisë”, takim pas 50 viteve (VIDEO)

19/08/2018 - 17:26

Mes emocioneve të një shkëputjeje të gjatë nga bankat e shkollës “ Kushtrimi i Lirisë”, brezi i parë i nxënësve të kësaj shkolle që ka mbaruar klasen e 8-të, ka organizuar një takim që përkon me 50-vjetorin e përfundimit të këtij viti. 

Emocionet që përcjellin ish-nxënësit dhe mësuesit tek njëri-tjetri janë të shumta, duke kujtuar edhe mësimdhënësit. Mësuejsa kujdestare Poliksen Dushniku, ndjehet e emocionuar mes dashurisë së këtyre “fëmijëve”, të rritur dhe të thinjur tashmë, që kërkojnë të gjejnë veten nëpër fotot e 50 viteve më parë dhe ndodhen në vështirësi pasi jeta ka bërë të vetën.

Po entuziazmi i takimit i tejkalon vitet dhe gjithsesi, secili prej pjesëmarrësve ndjehet më i rinuar. Janë momente prekëse kur duket se vitet janë rikthyer me të gjithë magjinë e asaj moshe të paharruar.

Një vend të veçantë në takim pati  edhe nderimi i mësuesve të kësaj shkolle, që ata ruajnë në kujtesë, për edukimin që dhanë dhe që janë ndarë tashmë nga jeta.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Volejbollistja shqiptare e talentuar, Erblina Bici, vetëm 2 javë më parë, fitoi Kupën e italisë me skuadrën e saj Igor Volley N

Drini Zeqo është një ndër personazhet më simpatikë dhe më të pëlqyer nga femrat, e ndonëse është komentuar shpesh për lidhje dashurie, at

Luana Vjollca ka uruar në një mënyrë shumë të veçantë 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Historia që mbylli puntatën e shtatë të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e dashurisë së Erjonit dhe Emit.

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi 'super snow moon' e rrallë do shfaqet në qiell gjatë natës.

Eneda Tarifa mbetet prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e të cilës janë kthyer në hite dhe i dëgjojnë të gj

Ky është momenti tronditës kur një shtëpi shpërtheu pasi burri që jetonte atje, i vuri flakën teksa brenda saj gjendeshin ai dhe ish-bash

Diego Simeone rinovoi me Atletico Madrid deri në vitin 2022, por ajo që ka zbuluar media spanjolle “AS” është një bombë e vërtetë.Paga e

Meghan Markle do të kthehet në ekranin e madh.

Klaudia Pepa tërheq gjithnjë vëmendjen me postimet në Instagram dhe kështu ndodhi edhe mbrëmjen e djeshme kur për Shën Valentin balerina