Brezi i parë i shkollës “Kushtrimi i Lirisë”, takim pas 50 viteve (VIDEO)

19/08/2018 - 17:26

Mes emocioneve të një shkëputjeje të gjatë nga bankat e shkollës “ Kushtrimi i Lirisë”, brezi i parë i nxënësve të kësaj shkolle që ka mbaruar klasen e 8-të, ka organizuar një takim që përkon me 50-vjetorin e përfundimit të këtij viti. 

Emocionet që përcjellin ish-nxënësit dhe mësuesit tek njëri-tjetri janë të shumta, duke kujtuar edhe mësimdhënësit. Mësuejsa kujdestare Poliksen Dushniku, ndjehet e emocionuar mes dashurisë së këtyre “fëmijëve”, të rritur dhe të thinjur tashmë, që kërkojnë të gjejnë veten nëpër fotot e 50 viteve më parë dhe ndodhen në vështirësi pasi jeta ka bërë të vetën.

Po entuziazmi i takimit i tejkalon vitet dhe gjithsesi, secili prej pjesëmarrësve ndjehet më i rinuar. Janë momente prekëse kur duket se vitet janë rikthyer me të gjithë magjinë e asaj moshe të paharruar.

Një vend të veçantë në takim pati  edhe nderimi i mësuesve të kësaj shkolle, që ata ruajnë në kujtesë, për edukimin që dhanë dhe që janë ndarë tashmë nga jeta.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për të shkuar deri në Mars do të duhet gjysmë milioni dollarë.

Shkrimtari Josh Barry ka pësuar paralizë celebrale dhe ka kaluar nëntë vitet e fundit duke shkruajtur një libër autobiografi me hundë.

Sinqeriteti është një vlerë që vlerësohet gjithnjë e më shumë nga shoqëria.

Një pilot me gati 20 vjet eksperiencë fluturimi është filmuar duke fjetur në kabinën e tij, teksa ndihmësi  i tij e ka regjistruar këtë v

Pasi Tristan Thompson e tradhtoi Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods, në rrjet kanë vërshuar me shpejtësi

Dukesha Meghan Markle organizoi dje festën e foshnjes që do të sjellë në jetë.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë ndër çiftet që kanë një histori të gjatë dashurie, ato u fejuan gjatë vitit 2018.

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë.

"Disney" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga produksionet më të njohura dhe të suksesshme kur bëhet fjalë për filmat vizatimorë.

8-vjeçarja Frensi Lluka, i ka idetë e qarta se çfarë do të bëhet kur të rritet.