Britanikët “thyejnë” karantinën, mbushin parqet e plazhet (FOTO)

18/05/2020 - 21:22

Britanikët kanë “thyer” karantinën dhe janë parë duke vizituar zonat më të frekuentuara të qyteteve këtë të hënë.

Temperaturat e larta, rreth 23 gradë Celsius, kanë bërë që disa qytetarë t’i drejtohen plazheve, ndërsa disa të tjerë kanë vendosur të praktikojnë “joga” apo të lexojnë ndonjë libër, në qoshet e qeta të parqeve.

Kujtojmë që autoritetet në Britani, kanë ndërmarrë një sërë masash lehtësuese për qytetarët, edhe pse vendi, ka regjistruar numrin më të madh të viktimave nga koronavirusi në Evropë (deri më tani janë raportuar 34,636 viktima).

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U ndanë s’u ndanë. Lidhja mes Albës dhe Albit u komentua shumë herë, sidomos ditët e fundit kur flitet për një ndarje mes tyre.

Vdekja tronditëse e George Floyd, afro-amerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHB

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona.

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr