Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

CBS shtatë milionë dollarë për intervistën e Oprah të Meghan dhe Harry

07/03/2021 - 17:58

CBS do të paguajë rreth shtatë deri në nëntë milionë dollarë për të drejtat e transmetimit të intervistës prej dy orësh, shumë të pritur të prezantueses Oprah Winfrey me princin Harry dhe bashkëshorten e tij, Meghan Markle, që do të transmetohet në SHBA, sot në orën 20:00, shkruan “Wall Street Journal”.

Në kuadër të marrëveshjes mes CBS dhe të kompanisë së Winfrey “Harpo Productions”, rrjeti do të munde, gjithashtu, të japë specialen për tregjet ndërkombëtare.

Në Britaninë e Madhe, intervista do të publikohet të hënën në mbrëmje në ITV.

CBS, sipas reklamuesve, kërkon të shesë reklamat prej 30 sekondash me 325 000 $, dyfishi i çmimit normal në një fashë orare të zakonshme.

“Harry dhe Meghan nuk do të marrin asnjë kompensim”, theksoi një zëdhënës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas sagës së famshme “Harry Potter”, J.K.

Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e guximtarëve. Nuk i braktis kurrë njerëzit që e kërkojnë atë duke i shpërblyer në fund. Nuk do

Macaulay Culkin është bërë baba për herë të parë.

Një prift italian ka hequr dorë nga detyra e tij fetare, pasi është dashuruar.

Ëndrrat mbajnë kuptime të fshehura dhe mesazhe të fuqishme.

Lëkura juaj është më e thatë dhe temperatura juaj është më e ulët gjatë natës.

97-vjçarja Robertine Houbrechts nga fshati belg, Muizen është e dashuruar me birrën! Sipas mediave të huaja, çdo natë ajo ende pi deri në

Princi Harry tashmë është kthyer në atdheun e tij për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit, Princit Philip , të shtunën më 17 prill.

Mjekja e njohur, gjithashtu kandidatja për deputete e Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës, Najada Çomo duket se nuk është ‘pro’ ndrys