"Charlie Hebdo" boton edhe një karikaturë për klerikët shqiptarë në Paris

15/01/2015 - 18:41

15 janar 2015 -  Në numrin e djeshëm të revistës Charlie Hebdo është ndër të tjera edhe një karikaturë që lidhet me klerikët shqiptarë që ishin në Paris në marshimin e Paqes. Në karikaturë shihen përfaqësuesit e myslimanëve, ortodoksëve, katolikëve dhe bektashinjve. Ata u duartrokitën në njerëzit teksa kalonin në rrugët e Parisit. Sipër tyre eshte edhe mbishkrimi "je suis charlie" (une jam charlie). Numri i fundit i Charlie Hebdo u shtyp në disa gjuhë të botës, ndërsa brenda pak minutave u shitën 5 milionë kopje.

/Lapsi.al/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumëkush e konsideron si fillimin e vërtetë të jetës por për shumë të tjerë është fillimi i një cikli të mbushur me ankth, stres dhe dep

Është publikuar titulli i filmit më të fundit të James Bond, agjentit 007.

Dëshira për tu bërë pjesë e ushtrisë, ka detyruar një 23-vjeçar të presë për herë të parë flokët e tij pas 15 vitesh.

Një grua 41-vjeçare vuan nga një sëmundje e rrallë, që e bën atë të plaket tetë herë më shpejt sesa personat e tjerë në mbarë botën.

Ditët e fundit dukesha Meghan Marke dhe Princ Harry janë ‘sulmuar’ nga mediat dhe ndjekësit e tyre për udhëtimet me avion privat dhe push

Klodjana Haxhiaj, gazetarja e njohur në Durrës e cila ndër vite ka raportuar ngjarje nga më të ndryshme për qytetin bregdetar, sot ka dhë

Kujtimet janë si një muzë plot me gjëra të bukura, por edhe të shëmtuara, megjithatë studimet po i vënë në diskutim ato.

Shtëpia e Gary Neville është padyshim një nga më të veçantat e para ndonjëherë. Shtëpia ka formë luleje, e mimetizuar në mënyrë perfekte