Çifti martohet në spital, 30 sekonda para se të bëheshin prindër

26/06/2019 - 09:22

Një çift ka festuar dy gjërat më të bukura që i ndodhën në jetën brenda vetëm 30 sekondash.

Michael Gallardo dhe Marie Margaritondo u martuan dhe u bënë me fëmijë.

Çifti kishte planifikuar martesën, por djali i tyre ndryshoi çdo plan.

Gallardo nuk ishte në shtëpi kur Margaritondo e mori në telefon duke i thënë se i kishin shpërthyer ujërat.

Ai menjëherë shkoi në shtëpi, mori gruan dhe e dërgoi në spital.

Por mjekët i thanë se meqenëse se nuk ishin burrë e grua, Gallardo nuk mund të hynte në sallë gjatë lindjes së foshnjës.

Ndaj pyeti stafin: "Ka ndonjë mënyrë për t'u martuar tani?"

Dhe mjekët i thanë: "Do hyjmë në sallën e operacionit brenda 10 minutash."

Menjëherë infermieret i erdhën në ndihmë Gallardos për të përgatitur ceremoninë para lindjes së foshnjës.

Ndërsa Gallardo e kishte lejen e martesës në makinën e tij, sepse e kishte marrë disa ditë më parë.

Çifti u martua në sallën e lindjes dhe fëmija erdhi në jetë 30 sekonda më pas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas “The Sun”, karakteri i Paul Walker po rikthehet sërish në “Fast&Furious 9”.

Vitit 2019 po i vjen fundi dhe disa shenja të horoskopit do të përballen me ndryshime të mëdha.

Beteja e Sinisa Mihajlovic me leuçeminë mori një shtysë të re pasi trajneri i Bolonjës u largua nga spitali “Sant’Orsola”, të mërkurën pa

Djali i dytë i Mbretëreshës Elizabeth, princi Andrew i Britanisë së Madhe do të tërhiqet së shpejti nga të gjitha postet publike.

Prej gjashtë javësh Marsi ka qëndruar në Peshore, shenjën më pak të preferuar të këtij planeti.

E dimë se është e vështirë t’ju bindim, por na lejoni të provojmë të gjitha arsyet pse nga sot nuk duhet ta vrisni merimangën tjetër që d

Sot është një ditë e veçantë për aktorin e njohur të humorit, Bes Kallaku.

Një majmun që është parë në një kopsht zoologjik në Kinë, duket se ka problem që të gjejë dashurinë e tij, pasi nuk ka fytyrën e një majm

Një grua shtatzënë është sulmuar për vdekje nga qentë në një pyll në veri të Francës, ku po ndodhte një gjueti.