Cilat janë dy shenjat më të besueshme të zodiakut?

09/05/2021 - 19:30

Kur bëhet fjalë për vlerësimin e shenjave më të besueshme të zodiakut, duhet të merrni parasysh disa pyetje.

Për shembull: A mund të mbajnë sekret? A do të jenë ata aty për ju? A do ta thonë ata gjithmonë të vërtetën? A mund t’u besoni atyre që të kryejnë një detyrë në kohë?

Njerëzit janë kompleksë, kështu që një person mund të jetë plotësisht i besueshëm në një mënyrë… dhe jo aq shumë në një tjetër.

Cilat janë dy shenjat më të besueshme të zodiakut ?

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

E guximshme, e besueshme dhe e ndershme, Virgjëresha është mishërimi i besueshmërisë.

Mendjet e tyre të orientuara drejt detajeve i bëjnë ata të ngjiten për saktësinë.

Kjo veçori gjithashtu i ndihmon ata të kujtojnë pothuajse gjithçka që u thoni, gjë që i bën ata të japin këshilla të përshtatshme.

“Ata janë shumë të zhytur në mendime”, thotë Terrones. “Ata gjithmonë do t’ju thonë të vërtetën.

Ndonjëherë ato të vërteta mund të jenë pak të ashpra, por ato në të vërtetë thjesht po përpiqen t’ju ndihmojnë.

Ata nuk mendojnë se e kundërta do t’ju përfitonte në planin afatgjatë.

Ata duan që ju të përmirësoheni. ” Virgjëreshat nuk janë vetëm miq të mirë – ata janë bashkëpunëtorë të besueshëm gjithashtu.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një shenjë toke si Virgjëresha, Demi gjithashtu renditet lartë në shkallën e besueshmërisë.

“Ata natyrshëm kanë këtë ajër për ta që është i qëndrueshëm, i bazuar, i besueshëm dhe praktik”, thotë Terrones.

“Ata janë shkëmbi i një marrëdhënieje ose miqësie”.

Por ndërsa miqtë tuaj Demi mund të jenë gjithmonë komunikuesit më të drejtpërdrejtë.

Një Dem i zemëruar, për shembull, mund të mos dalë menjëherë dhe t’ju tregojë se çfarë ndjen dhe mund të jetë agresiv.

Shpesh, ata supozojnë se ju duhet të dini se çfarë po ndjejnë ose çfarë keni bërë gabim pa pasur nevojë që ata ta thonë atë drejtpërdrejt.

Ndërkohë, mund të mendoni se indirektiteti i tyre është i pakonsiderueshëm. Kur fjalët dështojnë, provoni të përdorni gjuhën e trupit për të krijuar besim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një postim në rrjete sociale i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj ka ngritur dyshimet se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua

Kombinimi i veshjeve me aksesorë shtesë për të krijuar një stil unik është pjesë e pandarë e përditshmërisë së artistes durrsake Asel Ist

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

Princi Philip do të kishte festuar 100-vjetorin e lindjes më 10 qershor dhe me rastin e ditës së tij të lindjes, anëtarët e familjes mbre

Marsi është planeti i energjisë dhe jetës suaj mund t’i kishte munguar, por kjo situatë po ndryshon pasi tashmë planeti do të kalojë në s

Janë plot dhjetë ndryshime ato të cilat sjellin në vetvete kundërshtime mes gjinisë mashkullore dhe femërore.

Kur punojmë shumë për të përfunduar një projekt, shumica prej nesh përpiqen të dëgjojnë muzikë, në mënyrë që të përqendrohemi në detyrën

Një 18-vjeçare në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një tromboze.

Studiuesja e astrologjisë Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në verë më shumë se kurrë, dielli shqetëson shikimin tonë, prandaj përdorimi i syzeve dielli bëhet më i domosdoshëm.