Çmendet arbitri, iu nxjerr pistoletën tifozëve të irrituar (VIDEO)

17/01/2020 - 19:01

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshje amatore futbolli në Meksikë, ku tifozë të irrituar kaluan rrethimin dhe tentuan të hyjnë në fushën e lojës. Situata po shkonte drejt përkeqësimit dhe pikërisht në atë moment ndërhyn arbitri. Me një qetësi natyrale, drejtuesi i garës nxjerr një pistoletë nga tutat dhe iu drejtohet tifozëve që të largohen prej aty.

Pasi arriti qëllimin dhe i ktheu tifozët në vendet e tyre, arbitri futi pistoletën në brez dhe rifilloi lojën sikur asgjë të mos kishte ndodhur.Sipas mediave lokale arbitri quhej Gabriel Murta Barbosa Maciel dhe përveçse anëtar i Federatës së Futbollit ishte dhe polic profesionist. Por, ky nuk është rasti i parë që gjyqtari në fjalë nxjerr armën në një ndeshje futbolli. Sipas raportimeve Gabriel Murta Barbosa Maciel e ka nxjerrë pistoletën në fushë dhe gjatë një ndeshje tjetër në vitin 2015.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Nëse do të kishte një shenjë të vështirë për t’u përshkruar, ajo është:  binjakët, kameleonët e zodiakut që gjithmonë përshtaten në bazë

Vitin e kaluar, Kina rezultoi me trefishin e miliarderëve të rinj ndaj SHBA-së, të cilët pasurinë e tyre e kanë fituar kryesisht në sekto

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga

Xiao Xiao është deklaruar pa koronavirus 17 ditë, pasi ajo lindi me infeksionin viral në spitalin e fëmijëve në Wuhan.

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjik

Modelja shqiptare Keisi Muça, e cila jeton prej kohësh në Seul, ka treguar se si ka shpëtuar nga koronavirusi.