"Çmendet" nëna, vret dy vajzat binjake dhe më pas edhe veten

28/10/2020 - 18:26

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fundit po flinin. Më pas ajo ka vrarë dhe veten. Mësohet se vrasja dhe vetëvrasja ka ndodhur për shkak të një mosmarrëveshje mbi kujdestarinë e vajzave, raportojnë mediet përtej Atlantikut.

Trupat e fëmijëve dhe nënës së tyre, Michele Boudreau Deegan, u gjetën gjatë fundjavës nga një fqinj që banon në katin e poshtëm, i cili thirri policinë në shtëpinë e tyre.

Miqtë e 55-vjeçares kanë thënë se ajo i adhuronte vajzat e saj, dhe ishte e specializuar pikërisht për sëmundje të shëndetit mendor tek fëmijët.

“Me të vërtetë tani, unë jam thjesht në shok. Nuk mund ta besoj se kjo ka ndodhur,”-thotë njëri prej tyre.

Të tjerë fqinjë kanë pohuar se rrallë i kanë parë vajzat jashtë shtëpisë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I ftohti dhe era dëmtojnë shumë lëkurën dhe kjo periudhë cilësohet nga dermatologët si më delikatja përsa i përket lëkurës.

Ura e famshme e Bosforit në Stamboll, që lidh Turqinë Europiane me atë Aziatike, është veshur me ngjyrat kuqezi mbrëmjen e sotme.

Një tjetër urim i veçantë  ka ardhur për festën e 108-vjetorit të Pavarësisë për Shqipërinë ditën e sotme.

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun.

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, është bërë nënë për herë të dytë.

Nëse 2020 ju ka lodhur seriozisht nervat, viti i ardhshëm (2021) do të korrigjojë të gjitha sikletet dhe keqkuptimet dhe do t'ju japë lum

Me foton më të bukur, reperi kosovar, Arian Gushi ose ndryshe Gold Ag ka dhënë lajmin se është bërë baba për herë të parë me një djalë.

Në tetor të vitit që lamë pas, shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli pranoi se është në një lidhje dashurie.

Aktorja dhe skenaristja italiane, Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.

Një burrë nga Kenia që gabimisht ishte raportuar i vdekur është kthyer në jetë të martën, ndërsa ndodhej në tryezën e morgut, ku trupi do