Çmimi marramendës, shitet ora më e shtrenjtë në botë me ar e lëkurë aligatori

12/11/2019 - 17:19

“Patek Philippe” është ora më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë dhe sipas CNN, çmimi marramendës i saj është 31.1 milionë dollarë.

Ora e blerë nga një person anonim në ankandin e mbajtur në Gjenevë është versioni i vetëm i prodhuar ndonjëherë në çelik inox dhe nën në pjesën e alarmit shënohet mbishkrimi; "I vetmi".

Ora ka tiparet që dikush mund të presë nga një orë luksoze, pllaka të forta prej ari 18 karat dhe është fiksuar me një brez prej lëkure aligatori të zi, të qepur me dorë.

Rekordi i mëparshëm për orën më të shtrenjtë u vendos përsëri nga një orë “Patek Philippe” e vitit 1932, e cila u shit për 24 milionë dollarë një blerësi anonim në një ankand të 2014-ës në Gjenevë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga tregjet më të famshme të Krishtlindjeve në Gjermani paraqiti një tortë, e cila peshonte rreth 4 tonë.

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin