CoVid-19/ Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet e Nju Jorkut

27/03/2020 - 18:09

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton kanë dhuruar mbi 400 pica stafit shëndetësor në spitalet e Nju Jorkut.

Mjekët po përballen me një situatë tejet të rënduar me CoVid-19 dhe ky gjest nga Bill dhe Hillary ka ardhur në shenjë falënderimi për personelin mjekësor.

Bill dhe Hilary Cliton disa nga picat e dhuruara i zgjodhën nga piceritë me pronar shqiptar. Shqiptari Abi Krasniqi, menaxher i picerisë “Mr. Nick’s Brick Oven Pizza” në Nju Jork ka thënë se piceria e tij ka shpërndarë rreth 20 pica në spitalin Phelps Memorial.

“Gjesti ishte me të vërtetë përkrahje për mjekët dhe infermierët, por i ndihmoi edhe biznesit tonë po ashtu. Kjo tregoi që Bill dhe Hillary kujdesen për njerëzit dhe shtetin e tyre”.

Bill dhe Hilary Clinton në dhuratat e tyre bashkëngjitën edhe një shënim.

“Faleminderit që po mbroni komunitetet tona. Nga Bill dhe Hillary Clinton” thuhet në shënimin që shoqëron picat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.

Saturni, aligatori personal i liderit nazist Adolf Hitler, i famshëm në kohën e luftës me mijëra vizitorë të kopshtit zoologjik të Berlin

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p