Covid-19/ Festa të mëdha në shtëpi? Rrezikojnë t'u ndërpriten dritat dhe uji si ndëshkim

06/08/2020 - 21:13

Qyteti i Los Anxhelosit ka vendosur të ndëshkojë të gjithë ata që organizojnë festa të mëdha duke mos ndjekur rregullat anti Covid.

Autoritetet do të jenë të gatshme të presin energjinë elektrike dhe ujin në të gjitha banesat dhe vilat ku policia raporton se organizohen festa të mëdha.

Ky kërcënim bëhet me qëllim për të frenuar përhapajen e festive në SHBA, ku masat e distancimit social nuk po respektohen. “Janë situata të papërgjegjshme që mund të kushtojnë edhe jetën e shumë qytetarëve. Ky nuk është një vendim për takimet e vogla në shtëpi, për grumbullimet në festa që na rrezikojnë të gjithëve”, ka thënë kryebashkiaku i qytetit Eric Garcetti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reperi amerikan, Miles McCollum i njohur me emrin e artit Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua për qarkullimin me shpejtësi tej normave të

Para disa ditësh, aktori i njohur italian, Grabiel Garko habiti të gjithë opinionin publik duke deklaruar se ishte gay.

Harry dhe Meghan Markle kanë në plan një kontratë 150 milionë dollarëshe në Netflix për të dokumentuar aktivitetet e tyre filantropike dh

Ekzistojnë tri lloje të marrëdhënieve në jetën tuaj dhe nëse gjeni të duhurën nga e para, ju jeni me të vërtetë me fat.

Nëse jeni femër, shanset janë të mëdha që të kaloni të njëzetat në gabime dhe ta gjeni veten.

Gashi po sjell një tjetër hit që është pjesë e albumit 1984.

Nusret Gokçe, një ndër shefat më të famshëm të kuzhinës, duket se është përfshirë në disa telashe.

Një gjykatë kineze ka dënuar me vdekje një mësuese në Kinë, me akuzat për helmimin e 25 fëmijëve, njëri prej të cilëve vdiq.

Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në Itali, në moshën 83-vjeçare, dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Disa orë pas ndarjes

Ova dhe Memo përlotën të gjithë botën, duke bërë që filmi të korrte sukses menjëherë.