Covid-19/ Të rinjtë britanikë “tërbohen” në klubet e natës

20/09/2020 - 15:36

E shtuna që lamë pas, i gjeti klubet e natës në Britaninë e Madhe, tejet të mbushura nga të rinjtë. Grupe, grupe, ata prisnin në radhë për t’u futur në klubet e natës. Vajzat u shfaqën me veshje ekstravagante, ndërsa djemtë nuk i kursyen “prapësitë” në rrugë.

Probleme u krijuan dhe për policinë, të cilët qëndruan në gatishmëri gjatë gjithë mbrëmjes, për të shoqëruar në rajon të rinjtë që e tepruan me konsumimin e alkoolit. Këto pamje, janë një dëshmi e qartë se të rinjtë britanikë, sistematikisht “injorojnë” masat e qeverisë përsa i takon situatës së krijuar nga virusi korona.

Ata nuk ndihen të shqetësuar edhe pse vendi i tyre të shtunën shënoi numrin më të lartë të rasteve ditore që prej 8 majit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkencëtarët paralajmërojnë se pasojat psikologjike të pandemisë së koronavirusit do të jenë të mëdha.

Alvaro Morte i “Money Heist” ka fituar një rol të ri në një projekt filmik.

Mision vërtet i pamundur është bërë sot shmangia e koronavirusit dhe këtë stafi i “Mission Impossible 7” e provoi vetë.

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në një familje në Dublin të Irlandës, ku trupi i një infermiereje u gjet i pajetë poshtë një ure jo shumë

Kryeministri Edi Rama ka festuar 10-vjetorin e martesës së tij më Linda Ramën.

Ju kurrë nuk do të shikoni një avokado në të njëjtën mënyrë përsëri.

Dorëshkrimet e Adolf Hitlerit u shitën, në ankand nga shtëpia bavareze Hermann Historica.

Deputetja shtatzënë e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti është prekur nga virusi Covid-19.

Në një fermë në Sardenja të Italisë ka ndodhur një rast i çuditshëm, pasi një fermer italian ka njoftuar lindjen e një qenushi shumë të r

Brooklyn Beckham, djali i David dhe Victoria Beckahm dhe e dashura e tij Nicola Peltz u fejuan pak javë më parë, dhe shumë shpejt po dali