Dedikimi për Françesk Radin: Të duartrokasin ata që të ngulën thikën pas shpine

26/12/2017 - 22:07

   Përmes një postimi në Instagram, këngëtarja dhe aktorja Rozana Radi ka përkujtuar xhaxhain e saj të ndarë nga jeta pak kohë më parë, këngëtarin Francesk Radi.

Rozana shkruan se këngëtarin e ndjerë po e duartrokasin nga salla e pallatit të Koncerteve, e cila është e njëjta sallë ku i ngulën thikën pas shpine.

Statusi i plotë: 

I shikon? Duartrokasin per ty salla e pallatit te koncerteve, e njejta salle ku ty te ngulen thiken pas shpine disa here. Eshte e njejta salle ku publiku te duartrokiste e kendonte bashke me ty. Mbrem degjuam muziken tende “Biçikleten”qe ti e doje aq shume por nuk patem fatin te te degjonim zerin. Jo se nuk e kemi zerin tend por sepse ti nuk do lejoje kurre te kendoje ne nje cd ne pallatin e koncerteve.
Franko, eshte nata e krishtindjes dhe eshte viti i pare qe ti nuk do te jesh mè me kitarren tende ne tavolinen tone te madhe. Eshte e veshtire eshte aq e veshtire sa tek shkruaj me mblidhet nje lemsh ne gryke. Por ne me zerin qe na dridhet do kendojme kenget e tua dhe do falenderojme Zotin qe na bekoj me nje njeri si ti ne jeten tone. Gezuar Krishtlindjen Franko. Te duam shume

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ronaldo nuk do të jetë në ndeshjen e kombëtares së tij ditën e shtunë kundër Italisë, kështu që futbollisti përfitoi për të bërë disa dit

Nëna e Akihiko Kondo refuzoi një ftesë për të shkuar në dasmën e djalit të saj të vetëm në Tokio këtë muaj.

Moderatori dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi gjithmonë poston video dhe momente për të qeshur nga përditshmëria e tij.

Një foshnjë 12 ditëshe ka vdekur pasi u rrëmbye nga prehëri i nënës së tij nga një majmun në shtetin indian të Uttar Pradesh.

Nuk janë të përjashtuara rastet kur shkojmë në palestër të trukuara.

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milion mesazhe në WhatsApp dhe 156 milion emaile, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto

Një diamant rozë 18.96 karat është shitur me një shifër rekord, prej 50 milion franga zvicerane (rreth 44.3 milion euro) nga shtëpia e an

Që kur Hilary Duff dhe i dashuri i saj Matthew Koma mirëpritën në jetë vajzën e tyre më 25 tetor, ne kemi qenë me fat, sepse kemi parë di

Gruaja e El Chapos, Emma Coronel Aispuro, u paraqit në gjykatën e Bruklinit, për të ndjekur seancën e të shoqit, dhe bëri që të kthehen j

Një nga studiot e arkitekturës më të famshme në botë njoftuan se do të angazhohen me një projekt shumë të madh në kryeqytetin rus.