Dënohet me 15 vite burg për posedim kokaine, rezulton se ishte qumësht pluhur

18/10/2019 - 11:30

29-vjeçari Cody Gregg, i ri u dënua me 15 vite burg për posedim kokaine. Por pas pothuajse 3 muajsh në burg një test laboratori vërtetoi se në të vërtetë substanca ishte qumësht pluhur.

I riu u arrestua më 12 gusht pasi një oficer policie e ndaloi për shkak se nuk kishte drita të pasme në biçikletën e tij. Oficeri i kontrolloi çantën e shpinës dhe gjeti një kuti kafe që përmbante një sasi të madhe pluhuri të bardhë.

Substanca doli pozitive për kokainë dhe Gregg u akuzua për trafik droge. 29-vjeçari u deklarua fajtor për posedim kokaine me qëllim shpërndarjen dhe u dënua me 15 vite burg.

Por disa ditë më pas gjykata tërhoqi dënimin pasi një test në laborator arriti në përfundimin se substanca e dyshuar për kokainë ishte në të vërtetë qumësht pluhur dhe i burgosuri u la i lirë të premten.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ftuar pasditen e sotme te “Rudina”, Iris Luarasi rrëfeu lidhjen e veçantë që ka me buzëkuqin, i cili nuk mungon as në ceremonitë mortor

Me siguri, të gjithë e keni pyetur veten nëse do të shkonit me një partner që i përket shenjës suaj zodiakale.

Modelja e shumënjohur Gigi Hadid ka ripostuar fotografinë e përfaqësueses së Shqipërisë në Miss Universe 2018, Trejsi Sejdini.

Protagonistët e sotëm janë shenjat zodiakale që duhet të buzëqeshin më shumë dhe të lënë mënjanë depresionin.

Njeriu më i pasur në botë, Jeff Bezos, do të dhurojë 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimet klimatike.

Sipas National Post, një studim i ri thotë se stafi që fillon punën para orës 10 të mëngjesit është e "barabartë me torturat" dhe po i bë

Gaforrja cilësohet si shenja më e komplikuar e zodiakut !

Të gjithë e kemi pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon.

Duket se tersi nuk po i ndahet familjes mbretërore angleze.

Është ndarë nga jeta në moshën 15-vjeçare, aktorja e famshme Pearl Waligwa.