Deputeti i Durrësit siç nuk e keni parë ndonjëherë... Si ushtrohet në palestrën e instruktorit të njohur (FOTO)

17/10/2018 - 12:36

Nga G. Daçi

Të kesh një trup të bukur kërkon të ushtrohesh në palestër, e të ushtrohesh në palestër do të thotë të kesh një jetesë të shëndetshme.

Por jo gjithëkush mund të ketë “luksin” kohë, për t’u kujdesur për fizikun, sidomos njerëzit publikë të vendit për shkak të angazhimeve të shumta me të cilën iu mbushet dita.

Por deputeti i Partisë Socialiste për Qarkun e Durrësit, Jurgis Çyrbja, duket se krahas axhendës së ngjeshur prej përfshirjes në politikë, ka vendosur prej disa kohësh t’ia besojë shëndetin e tij fizik, instruktorit të njohur të qytetit bregdetar, Ani Dedja.

Pas ndryshimit që pësoi kreut i FSHF- së Armando Duka falë vullnetit të tij dhe profesionalizmit të instruktorit Dedja, ky i fundit përpos personazheve të tjerë publikë në vend, po ushtron në palestrën e tij edhe deputetin e Kuvendit, i cili është bërë pjesë e parlamentit Shqiptar në zgjedhjet e 25 qershorit të vitit 2017.

Ai ndan me ndjekësit e “DurrësLajm” edhe programin e stërvitjes së personalizuar për deputetin Çyrbja.

“Stërvitja e z.Çyrbja bazohet mbi matjet e parametrave të tij dhe udhëhiqet nga strategjia e zhvillimit të shëndetit të tij fizik, psikik, mendor, uljen e streseve të ngarkesave të përditshme. Më konkretisht, ne zbatojmë metodikën e uljes së dhjamit trupor, fuqizimit të sistemit kardiak-respirator-vaskular, rritjes së forcës muskulare të trupit dhe gjymtyrëve, përmirësimit të fleksibilitetit muskular trupor e të gjymtyrëve. Me pak fjalë, stërvitja që unë kam zgjedhur për z.Çyrbja në palestër, i siguron atij jetesën në mënyrë të shëndetshme, të gjatë e pa praninë e sëmundjeve.”

Nisur nga ngjarjet e fundit të cilat kanë trazuar jo pak politikën shqiptare, gjëja më e mirë që mund të bëjë çdo deputet për veten është ushtrimi në palestër për të larguar ngarkesën dhe stresin e akumuluar gjatë ditës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia