Deputeti i Durrësit siç nuk e keni parë ndonjëherë... Si ushtrohet në palestrën e instruktorit të njohur (FOTO)

17/10/2018 - 12:36

Nga G. Daçi

Të kesh një trup të bukur kërkon të ushtrohesh në palestër, e të ushtrohesh në palestër do të thotë të kesh një jetesë të shëndetshme.

Por jo gjithëkush mund të ketë “luksin” kohë, për t’u kujdesur për fizikun, sidomos njerëzit publikë të vendit për shkak të angazhimeve të shumta me të cilën iu mbushet dita.

Por deputeti i Partisë Socialiste për Qarkun e Durrësit, Jurgis Çyrbja, duket se krahas axhendës së ngjeshur prej përfshirjes në politikë, ka vendosur prej disa kohësh t’ia besojë shëndetin e tij fizik, instruktorit të njohur të qytetit bregdetar, Ani Dedja.

Pas ndryshimit që pësoi kreut i FSHF- së Armando Duka falë vullnetit të tij dhe profesionalizmit të instruktorit Dedja, ky i fundit përpos personazheve të tjerë publikë në vend, po ushtron në palestrën e tij edhe deputetin e Kuvendit, i cili është bërë pjesë e parlamentit Shqiptar në zgjedhjet e 25 qershorit të vitit 2017.

Ai ndan me ndjekësit e “DurrësLajm” edhe programin e stërvitjes së personalizuar për deputetin Çyrbja.

“Stërvitja e z.Çyrbja bazohet mbi matjet e parametrave të tij dhe udhëhiqet nga strategjia e zhvillimit të shëndetit të tij fizik, psikik, mendor, uljen e streseve të ngarkesave të përditshme. Më konkretisht, ne zbatojmë metodikën e uljes së dhjamit trupor, fuqizimit të sistemit kardiak-respirator-vaskular, rritjes së forcës muskulare të trupit dhe gjymtyrëve, përmirësimit të fleksibilitetit muskular trupor e të gjymtyrëve. Me pak fjalë, stërvitja që unë kam zgjedhur për z.Çyrbja në palestër, i siguron atij jetesën në mënyrë të shëndetshme, të gjatë e pa praninë e sëmundjeve.”

Nisur nga ngjarjet e fundit të cilat kanë trazuar jo pak politikën shqiptare, gjëja më e mirë që mund të bëjë çdo deputet për veten është ushtrimi në palestër për të larguar ngarkesën dhe stresin e akumuluar gjatë ditës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e famshme Heather Locklear sërish ka probleme psikike dhe për këtë ka përfunduar në spital.

“Il Barone Rampante”, shqipëruar “Baroni mbi pemë”, është libri që ka frymëzuar që nga koha e fëmijërisë, arkitektin e famshëm italian St

Gazetari i njohur Blendi Fevziu nuk e ka ekspozuar shumë vajzën e tij të madhe Mishel në rrjete sociale.

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Fatkeqësisht, të ngrihesh në detyrë është më tepër një art se një shkencë.

Bëhuni gati për një përballje titanësh në vitin 2019.

Një balenë e ngordhur në bregun e Indonezisë është gjetur me mbetje plastike në stomak, përfshirë 115 gota.

Pranvera Borakaj është përballur me një situatë shumë të sikletshme gjatë një prej transmetimeve të emisionit të mëngjesit ‘7 pa 5’ në “V

Gjashtë persona ndodheshin të bllokuar në ashensor kur po binte plot 84 kate në Çikago.

Jeni supersticiozë dhe i frikësoheni të martës? Ne po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën që keni nga dita e sotme.