Deputetja Hyseni: Sot "tradhtova" Durrësin për herë të parë...

09/10/2019 - 19:23

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni, duket se është ndjerë e relaksuar dhe e buzëqeshur sot mes gjelbërimit në kryeqytet.

Dhe kanë qenë pikërisht pemët që ngrihen kryelartë në rrugët tradicionale të Tiranës, që e kanë shtyrë deputeten që për herë të parë në jetën e saj të “tradhtojë” qytetin e saj të lindjes.

Por gjithsesi, duket se “tradhtia” ka zgjatur vetëm pak, sepse statusi i Hysenit mbyllet me fjalët: Por… e plote jam ne qytetin tim

Statusi i plotë i deputetes Hyseni:

Sot, per here te pare ne jete, "tradhetova" Durresin, me Tiranen… dhe u ndjeva ne faj… Ndersa kaloja neper rruget qendrore e tradicionale te saj, me ato pemet e larta qe perkulen plot hijeshi, mendova qe ne fund te fundit kenaqesite tona jane ato te voglat, te perditshmet.. dhe ca gjelberim qe na shoqeron hapat, shpesh mjafton per nje buzeqeshje.:
Por… e plote jam ne qytetin tim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mali i Zi do t'i mungojë këtë vit festivalit "Eurovision 2020". Lajmin e bëri të ditur transmetuesi malazez RTCG.

Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime.

Një burrë anglez, i cili fitoi përpara 10 vitesh mbi 10 milionë euro në një lotari, sot është punëtor qymyri që paguhet 10 euro në orë, p

Një kompani amerikane ka bërë një ofertë pune shumë të çuditshme.

Miliarderi Mohamed Hadid është aq i varfër sa nuk ka para për të shembur rezidencën e tij në Bel Air, deklaroi avokati i tij në gjykatë t

Shumëkush që do të niset me pushime, mendon për atë shtratin e madh e të butë, për një gjumë të qetë, për ato çarçafët tërheqës që thuajs

Alfi Perkins, një student 19-vjeçar që talli futbollistin e Aston Vilas për vdekjen e vëllait të vogël, ka pësuar aksident.

New York-u, një nga qytetet më të mëdha në botë, e tepër të njohur për gamën shumë-ngjyrëshe të restoranteve, ka mes tyre “Dua Kafe”, një

Nëse do të kishte një listë të problemeve më të urryera estetike, rrudhat pa dyshim që dotë  ishin në krye.

Në dashuri Luanët janë besnikë dhe kanë nevojë të paparë të marrin të njëjtën gjë për partnerin e tyre.