Despacito bëhet videoja e parë në botë me 4 miliardë shikime në YouTube

Postuar: 12/10/2017 - 19:55

   “Despacito” e Luis Fonsit dhe Daddy Yankee ka shkruar historinë, kjo pasi ajo është videoja e parë në botë që ka arritur 4 miliardë shikime në YouTube.

Kënga ka arritur që të thyej rekordin më të madh në YouTube, duke u bërë videoja e parë në histori që arrin 4 miliardë shikime.

Duke e ditur se në botë janë 7.442 miliardë njerëz, këto shifra janë marramendëse.

Në fakt, videoja është shikuar 4,002,705,832 herë.

“Despacito” që përkthehet “Ngadalë” është quajtur kënga më e mirë latine dhe kënga e parë latine që shpërthen në SHBA.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

25 shtete të ndryshme, përfshi edhe Shqipërinë mund të udhëtojnë me vizë elektronike të pa sponsorizuar në një tjetër shtet.

Disa zgjedhin ta mendojnë shumë më herët emrin e fëmijës, ndërsa disa të tjerë nuk e mendojnë gjatë.

Prezantuesja televizive, Ksenia Sobçak, vajza e Anatoli Sobçak, ish-kryetar i bashkisë së Shën Petërburgut, njëkohësisht kumbari politik

Përfshirja e ish-ministrit të Brendshëm në skandalin e dosjes së përgjimeve të trafikut të drogës, ka nxitur imagjinatën e faqeve humoris

Autoritetet në Florida kanë paralajmëruar njerëzit që nëse vishen si klounë natën e Halloween mund të rrihen, madje edhe të vriten.

Hitleri, është emri që me dekada ka tmerruar njerëzimin me diktaturën e tij.

Hansa Rostock ka bërë një udhëtim 450 km në jug të Gjermanisë për t’u përballur me Carl Zeiss Jena në kategorinë e tretë të dielën pasdit

Një ish-pjesëtare e grupit Pussycat Dolls, ka nxjerrë në dritë një histori tronditëse.

   Stuhia Ofelia ka shkaktuar disa fenomene të rralla, përfshirë një qiell të kuqërremtë dhe zogj që lëviznin në mënyrë misterioze, pak p