Dhëndri hero, braktisi nusen dhe u hodh në det... (FOTO)

08/08/2018 - 22:25

   Një dhëndër ndërpreu dasmën e tij për t’u hedhur në oqean pasi pa një adoleshent që po mbytej. 37-vjeçari Zac Edwards po pozonte për fotot e dasmës sëbashku me nusen e tij, 32-vjeçaren Cindy Edwards, kur dëgjoi zërin e një gruaje që kërkonte ndihmë për një adoleshent që po përpëlitej në ujë.

Pa u menduar dy herë, dhëndri hoqi këmishën dhe u hodh në ujërat e Plazhit Portokalli në Alabama të SHBA-ve. Sipas “Daily Mail”, ai notoi për rreth 50 metra dhe arriti të shpëtonte 18-vjeçarin që po mbytej.

Për fatin e mirë të të riut, dhëndri punonte me rojat bregdetare amerikane dhe ishte në gjendje ta shpëtonte. Zac nuk e kishte nxjerrë ende në breg të riun kur në vendngjarje mbërriti një varkë e rojës bregdetare.

“Hoqa këmishën, por bashkëshortja ime më tha se nuk kisha kohë të hiqja edhe pantallonat”, tha Zac, i lumtur për vendimin që kishte marrë për t’u futur në oqean.

Të pranishmit në dasmën e çiftit u habitën kur përkrah nuses panë tek mbërrinte në banket edhe dhëndri i lagur dhe me rërë. Me të mësuar per ngjarjen, të gjithë e duartrokitën si hero.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një video intime midis Nicole Scherzinger dhe Luis Hamilton është hakuar dhe shpërndarë gjerësisht në internet.

Duket se ende nuk janë shuar tensionet mes kunatave mbretërore angleze Kate Middleton dhe Meghan Markle, aq sa bashkëshortët e tyre respe

E ka pritur gjithë shpresë kthimin e tij në shtëpi, duke qendruar pranë hyrjes kryesore gjatë gjithë kohës që zhvilloheshin kërkimet në k

Aktori Florjan Binaj ka treguar historinë e propozimit që i bëri bashkëshortes së tij Sadina 15 vite më parë, në një rrëfim tepër të veça

Ornela dhe Arbri ishin çifti i parë që hapi episodin e kësaj të diele në “Lufta e Nuseve 5”, në Tv Klan.

Në mediat sportive të vendit është dhënë lajmi se kapitenja e ekipit kombëtar të volejbollit të femrave, Erblina Bici ka thënë "PO" pas p

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali nëpërmjet një rrëfimi të publikuar së fundmi nga “Striripesurse” ka folur për të kalua

Një grua në SHBA, njoftoi policinë e Athens-Clarke, Atlanta se grabitësit i kishin vjedhur makinën bashkë me foshnjen 11 muajshe brenda.

Kim Kardashian e ka ekzagjeruar me vjeshjen e saj të fundit.

Çdo shenjë zodiakale ka veçantitë që e përfaqësojnë, sikurse edhe anët e tyre të errëta.