Dhjetori nuk është i mbarë për këto 3 shenja të horoskopit

14/12/2019 - 16:20

Edhe pse muaji dhjetor është i mbushur me festa gazmore, jo të gjithë mund të jenë të lumtur. Fundja, dimri është stinë e ashpër. Por renditja e yjeve do të jetë e ashpër dhe për disa shenja të horoskopit.

Kjo ndodh sepse Jupiteri, planeti i fatit dhe zgjerimit, është futur te zona e Bricjapit serioz që në datën 2 dhjetor. Dhe çdo gjë që preket nga Jupiteri, zmadhohet.  Imagjino po t’i shtosh kësaj përzierjeje edhe dy planetet e këqij, Saturnin dhe Plutonin.

Jupiteri zgjerohet dhe krijon më shumë hapësirë, Saturni ngurtësohet dhe ristrukturohet, ndërsa Plutoni shkatërron dhe rigjeneron. Kombinimi i këtyre tre planetëve nuk është diçka e mirë.

Peshorja: Jupiteri është futur në zonën e familjes, dhe kjo krijon një ndjesi pasigurie, qoftë nga ana emocionale, qoftë nga ajo fizike. Po ashtu, marrëdhëniet që keni janë duke u vënë në provë, nuk është koha për ta fjetur mendjen.

Ujori: Liria ka qenë gjithnjë përparësi për Ujorin. Gjatë këtij muaji, por edhe gjatë janarit, Ujori duhet të tregohet i butë me veten, t’i japë ushqimin e shëndetshëm dhe çlodhjen që i duhet, përderisa në këtë kohë do të keni shumë dëshirë të rrini vetëm. Nëse keni mëri që ju ndjekin kohët e fundit, ka ardhur koha t’i sqaroni e t’i hiqni qafe.

Binjakët: Binjakët kanë si Saturnin, ashtu edhe Plutonin që i ndikon situatën me marrëdhënien në çift, transformimin. Por tani që edhe Jupiteri shton forcat negative, vështirë t’i shpëtohet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

DASHI: Nuk ka rëndësi nëse e takoni në rrugë, në bibliotekë, në spital apo duke pritur në radhë, nëse i ofron diçka për

Ish-mbreti belg, Albert II, ka pranuar se është babai i një gruaje të lindur nga një lidhje jashtëmartesore pasi u detyrua të jepte një k

Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të marrëdhënies me njëra-tjetrën.

Nga Italia, historitë e suksesshme të shqiptarëve si një dëshmi e integrimit të plotë të tyre në vendin fqinj, nuk janë të pakta.

Sipas një studimi të kryer së fundmi në Britani,  mosha e realizmit të qëllimeve dhe ambicieve konsiderohet 33 vjeç.

Policia holandeze zbuloi gjatë një koncerti rock-u vjedhjen e 30 telefonave celulare nga një person i cili i kishte fshehur në pantallona

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal