Dhurata e grimierit Mario për të prekurit nga tërmeti (VIDEO)

03/12/2019 - 09:57

Mario Dedivanoviç, i njohur si “Mario i Kim Kardashian” ka dhuruar për shqiptarët e prekur nga tërmeti varësen e tij me shqiponjën dy krenare.

Kjo shqiponjë është dhurata e parë që artisti i famshëm i make up-it i ka bërë vetes, po mesa duke ai nuk është kursyer për shqiptarët.

Historinë e varëses grimieri personal i Kim Kardashian e ka treguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Bizhuteria e parë që ia kam dhuruar vetes.

Unë u kam dhuruar të tjerëve shumë bizhuteri, shumë herë, por kurrë vetes time. Isha në një qendër tregtare një ditë me vëllanë dhe babanë, për t’i gjetur tim eti një pallto dimri dhe pashë këtë shkëlqim përmes një dritareje me cep të syrit. Vëllai im më tha që të futesha brenda dhe ta shikoja.

Unë kundërshtova por ai më shtyu dhe më tha: “Vëlla, ti ke punuar kaq shumë që kur ke qenë 12 vjeç dhe kurrë nuk i ke blerë vetes një bizhuteri. Ti duhet ta marrësh”.

Unë thashë: “Jo nuk kam nevojë ta marr atë, edhe pse mendoja se e e meritoj”. Mbetet në zemrën time tani. Unë sot dhurova sasinë e barabartë të parave që më kushtoi varësja e çmuar për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri. Jeta është kaq e bukur dhe jam i lumtur që po filloj ta jetoj”, ka shkruar 37-vjeçari.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë e njohin si këngëtare, por Eliza Hoxha është edhe deputete e PDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Gratë e forta janë gra që kanë përjetuar vështirësi dhe vuajtje, të cilat duhej të dilnin herët nga mosha e adoleshencës.

Vera, stina e diellit dhe kripës. E takimeve, dashurisë dhe pasionit dhe gjithashtu yjet bëjnë punën e tyre.

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit, sipas propozimeve të reja që po marrë në kons

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal