“Dhurata” për festa, gruaja gjen pitonin gjigand në pemën e Krishtlindjeve

13/12/2019 - 20:01

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur. Por nuk ka rezultuar kështu për këtë grua. Leanne Chapman pasi u kthye në shtëpi me partnerin e saj zbuloi një piton gjigant në pemën e saj të vendosur në verandë.

Gruaja u frikësua fillimisht kur pa gjarprin 3 metra që po qëndronte në degët e pemës. Chapman tha se partneri i saj po qëndronte i mbështetur në pemë duke parë zogjtë, pa vënë re zvarranikun.

Kur ktheu kokën prapa kuptoi se nuk po mbështetej në pemën e Krishtlindjes, por tek gjarpri. Çifti e la pitonin vetëm në pemë dhe gjatë natës zvarraniku u largua vetë.

“Nuk e shqetësuam. Qëndroi aty për disa orë të mira, ndërsa ne po e shikonim përmes dritares,”- tha ajo. Vetëm kur u largua nga pema çifti kuptoi sesa i madh ishte në fakt gjarpri.

"Në të vërtetë ishte shumë bukur ta shikoja kaq afër sepse nuk kam parë kurrë diçka të tillë më parë,"- shtoi Chapman.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal

Kobe Bryant, ish basketbollisti i famshëm i NBA dhe Los Angeles Lakers, ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare si pasojë e një aksidenti m

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant. Sipas asaj që shkruan gjermania "Bild", shkak është bërë rrëzimi i heli

Edhe pse në një moshë të pazakontë, Iris Jones ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian Mohamed Ahmed Irbriham. Ai është vet

Në momentin kur ra tërmeti me madhësi 6.8 ballë në provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë fëmijën e saj.

Në mesin e situatës emergjente të shkaktuar nga virusi i rrezikshëm, në rrjetet sociale është publikuar videoja e një djali, i cili ha të

Një histori prekëse e programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Rubies e cila kishte zgjedhur emisionin për të surprizuar vajzën e

Ermal Mamaqi i ftuar në emisionin “Mos i  fol shoferit”, përveç filmit të tij më të ri “ I Love Tropoja”, ka folur edhe për filmin që ka