Dhurata që Edith Gonzales i la të bijës pak para se të ndërronte jetë

21/08/2019 - 17:53

Më 13 qershor të këtij viti, aktorja e njohur Edith Gonzales u nda nga jeta, pasi po vuante prej kohësh nga kanceri në mitër.

Më së shumti, Gonzales njihej nga publiku për rolin e saj në telenovelën “Salome”, e cila theu rekorde shikueshmërie dhe lajmi i vdekjes së aktores trishtoi fansat e saj në mbarë botën.

Edith Gonzales ishte nënë e një vajze të quajtur Constaza, e cila ka festuar 15 vjetorin e saj të lindjes. Constanza festoi me dy gjysmë-motrat e saj, babain dhe njerkën.

Mes dhuratave të familjarëve nuk mungoi edhe dhuratata e mamasë së saj të ndjerë, e cila para se të humbte jetën, i kishte përgatitur të bijës një surprizë.

Gonzales i kishte siguruar të bijës një udhëtim të paguar, për të shijuar ditën e lindjes së bashku me mikeshat e saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa shumcia e botës është mbyllur në shtëpi prej disa javësh, duke pritur largimin e epidemisë së koronavirusit, kafshët janë ndjerë më

Të premten, një mace në Belgjikë ka rezultuar pozitive me koronavirusin e ri, pasi është prekur nga virusi vdekjeprurës nga pronari i inf

Kristiano Ronaldo i ka bërë vetes dhuratë një makinë të re gjatë kohës që po qëndron në karantinë në shtëpinë e tij në Portugali.

Mjeku i fundit i familjes që humbi jetën në Bergamo nga koronavirusi ishte Vincenzo Leone, 65 vjeç. Në qytetin më të prekur të Italisë, k

Monumenti simbol i Parisit, kulla Eifel ndriçohet gjatë natës për të falenderuar mjekët.

Një grua 102-vjeçare është shëruar nga koronavirusi në qytetin italian të Xhenovës, pasi kaloi më shumë se 20 ditë në spital,

Presidenti italian Sergio Mattarella ju drejtua sot kombit të tij

Biznesmeni homoseksual Elton Ilirjani është shprehur se është infektuar me Covid-19.

Virusi vdekjeprurës Covid-19 nuk po kursen as të rinjtë. Në Francë është shënuar viktima më e re deri më tani.

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton kanë dhuruar mbi 400 pica stafit shëndetësor në spita