Dhuratat e dasmës mbretërore shiten në eBay

Postuar: 22/05/2018 - 13:59

Ndërkohë që shumë vëzhgues të dasmës mbretërore të së shtunës shijuan dashurinë e çiftit, të tjerë panë shenja dollari. Një numër pjesmarrësish kanë nxjerrë në shitje në eBay çantat që morën dhuratë nga familja mbretërore.

34 çanta dolën në shitje në faqen e internetit që prej mëngjesit të së martës, dhe çmimet varionin 150 dollarë deri në 13,552 dollarë. Të gjithë fanatikët e familjes mbretërore kanë mundësi të kenë një kujtim nga dasma.

Çantat me dhurata iu dhanë 2,640 anëtarëve të publikut që u ftuan për martesën e Dukë Harry-t dhe Dukeshë Meghan në Windsor Castle të shtunën. Ndërsa të ftuarit ishin 200 njerëz nga organizatat bamirëse, 100 nxënës dhe 610 banorë të Windsor.

Çfarë kishte brenda çantës:

1. Ishin të vendosura inicialet "HM", data dhe vendi i dasmës

2. Broshurë e rendit të shërbimit

3. Një magnet dekorues për frigoriferët

4. Çokollatë në formë monedhe ari

5.  Kartolinë

6. Shishe me ujë

7. Një kupon me 20 për qind ulje në dyqanin e dhuratave në kështjellën Windsor

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Coca-Cola njihet në të gjithë botën për pijen e famshme me gaz, por shumë shpejt mund të njihet edhe për pijet me kanabis.

   Të përjetësuar në mermer, gangesterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”…

   Një 28-vjeçare ka humbur jetën në Stamboll pasi nuk i mbijetoi një krize në zemër që pësoi pas teshtimës.

   Është e pabesueshme të mendosh se janë bërë 21 vjet qe kur bota humbi Dianën, Princeshën e Uellsit.

Këtë fundjavë pritet të mbahet dasma e shumëpërfolur e çiftit, Elita Rudi dhe Gjiko.

Ato janë mikesha të pandara, por pas një periudhe të gjatë mungese në rrjetet sociale, kishte munguar po ashtu dhe humori që ato përcjell

Një nuse 21-vjeçare e sapo martuar, ka refuzuar të puthë bashkëshortin pasi prifti i deklaroi burrë e grua.

Kjo mund të jetë parajsa.

   Një peticion në mbështetje të një shoferi francez autobusësh që përballet me masë disiplinore pasi u filmua teksa qëllonte me shuplakë

Ka sezone kur flokët tuaj janë shumë të butë dhe me shkëlqim, por ka dhe raste kur janë shumë të ashpër dhe të thatë.