Dielli i “kuq” tmerron banorët

Postuar: 16/10/2017 - 23:18

   Një pamje e pazakontë e një qielli të kuqërremtë dhe dielli me pamje të kuqe është raportuar në disa vende të Anglisë.  

Fenomeni është parë në Jug-Perëndim, në Midlands, në Veri-Perëndim dhe në Veri-Lindje.

Zëdhënësi i motit të BBC tha se ishte për shkak të mbetjeve të uraganit Ofelia, i cili ka sjellë ajrin tropikal dhe pluhur nga shkretëtira e Saharasë.

Ai shtoi se mbetjet nga zjarret që kanë përfshirë pyjet në Portugali dhe Spanjë luajnë gjithashtu një rol. Pluhuri ka shkaktuar që drita blu e gjatësisë së rrezes të përhapet, duke e bërë diellin të duket i kuq.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në vitet e fundit, muaji nëntor mund të konsiderohet si aspak pozitiv porsa i takon ndarjes nga jeta të emrave të njohur të muzikës, a

Nëse je si shumica e personave, ti e ke patur gabim në shumë raste në jetën tënde.

Në këtë ditë të veçantë për vëllanë e tij, ish-kryeministri i Shqipërisë, sot ka vendosur të kujtojë fëmijërinë e tij.

Themeluesi i kompanisë Microsoft, jep këshilla për të një jetë të sukseshme e të pasur, pa nevojën e shkollës.

   Këngëtarja e njohur egjiptiane është arrestuar pas një akuze të çuditshme.

   Rovena ka ardhur në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan për t’i bërë një surprizë nënës së saj, zonjës B

   Që hajdutët mund të marrin çfarë të duan kur hyjnë në shtëpi, këtë e dinë të gjithë!

Suela dhe Florenci janë dy të rinj shqiptarë që janë dashuruar prej vitesh dhe i kanë bërë ballë dashurisë së tyre duke i mbijetuar edhe

Jeni lodhur duke i marrë me radhë të gjithë butikët në qytetin e Durrësit, për të krijuar veshjen ideale që dëshironi?

Ka ndërruar jetë në moshën 64-vjeçare kitaristi legjendar australian, bashkëthemelues i AC/DC, Malcolm Young.