Dikur me borxhe, por ja sa fiton Kanye West në vit

11/07/2019 - 07:42

Sot është një ndër këngëtarët më të dëgjuar në botë, me një perandori të krijuar nga zero, por vite më parë Kanye West kishte 53 milionë dollarë borxhe.

Historia e suksesit të reperit të njohur jo vetëm në muzikë, por dhe me kompaninë e tij të këpucëve, është në kopertinën e revistës Forbes.

Vetëm tre vite më parë ai nisi biznesin e tij, i cili sot i siguron 1.5 miliardë dollarë fitime në vitin 2019. “Lamborghini i këpucëve”, kështu e quan Kanye linjën e tij, nisur nga të ardhurat e shumta që fiton nga kjo kompani.

Tashmë jo vetëm që borxhe nuk ka, por shpenzimet e tij janë marramendëse. Ai është i martuar me një nga yjet e televizionit Kim Kardashian dhe jetojnë në rezidencën e tyre luksoze në Los Angelos.

Para pak kohësh shtëpia e tyre u bë temë e mediave rozë, pasi në dukje ishte shumë minimaliste, por për t’u kujdesur për çdo detaj të saj, West merrte specialistë nga Belgjika.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grup prej 80 shkencëtarësh kanë udhëtuar drejt Siberisë për të hetuar efektet e shkrirjes së akullit të përhershëm të Arktikut Lindor

Një mësuese e shkollës fillore në Queensland të Australisë i ka rënë të fikët në klasë pasi shkoi e dehur në mësim.

Pas sjelljes skandaloze të Ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, i cili në mënyrë shumë vulgare iu nxori gishtin e mesit mbrëmë protestuesve

I dashuri i mbesës së Mbretit të Spanjës është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u godit nga demi gjatë ndeshjes me të.

Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga dasma mbretërore e Princ Harry-t me Meghan Markle, mediat e huaja vazhdojnë të komentojnë ende

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjave të Horoskopit që vijojnë si më poshtë, nuk e falin tradhëtinë.

Kur sheh një profil të kuruar në Instagram, me veshje të bukura, restorante të shtrenjta, aksesorë firme etj, të krijohet ideja se e zonj