Dita më depresive e vitit po afron

Postuar: 11/01/2018 - 13:34

E hëna e tretë e janarit konsiderohet si dita më e dëshpëruar e vitit dhe quhet e hëna e kaltër.

E quajtur "Blue Monday", për 2018-ën, është e hëna e 15 Janarit.

Braktisja e rezolutave të Vitin e Ri, kushtet e motit dhe borxhet pas Krishtlindjeve luajnë të gjitha një rol në atë se si ndihemi në këtë kohë të vitit.

Por çfarë është Blue Monday?

Ajo konsiderohet gjerësisht si një ditë e zymtë dhe shumë zgjedhin që të qëndrojnë në shtëpi dhe të bëjnë aktivitete sa më shplodhëse e argëtuese për ta kaluar këtë 24 orësh.

Ajo u shpik nga një kompani reklamash, por është kthyer në një event të përvitshëm, si një mundësi për të sfiduar fatin dhe parashikimet dhe për të bërë gjithçka për t’ia kaluar sa më mirë… duke mposhtur kështu zymtësinë që e shoqëron.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo mund të jetë parajsa.

   Një peticion në mbështetje të një shoferi francez autobusësh që përballet me masë disiplinore pasi u filmua teksa qëllonte me shuplakë

Ka sezone kur flokët tuaj janë shumë të butë dhe me shkëlqim, por ka dhe raste kur janë shumë të ashpër dhe të thatë.

Fëmijët kanë dalë në rrugët e Gjermanisë këtë javë për të protestuar kundër përdorimit të tepruar të telefonavae nga prindërit e tyre.

Mesfushori i Çelsit, N’Golo Kante, ka bërë që disa tifozë të kalojnë një natë të paharruar.

Kompania SpaceX e Elon Musk ka zbuluar turistin e parë që do të fluturojë rreth Hënës.

   Njerëzit nuk mund të jenë 100% të mirë apo të këqij, ne të gjithë kemi një sasi të mirësisë dhe të keqes në trupin tonë.

   Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar statujën e një sfinksi ndërkohë që zbraznin ujin nga tempulli faraonik i Kom Ombo në qytetin jugor

Njerëzit shpesh përcaktojnë qëllime të ndryshme gjatë gjithë jetës së tyre.

Të gjithë atë njerëz që përtojnë të shkojnë në palestër apo nuk ushtrojnë aktivitet fizik, do t'ju vijë shumë keq për veten e tyre pasi t