Ditën e dasmës së vajzës hedh shtëpinë në erë

16/09/2019 - 19:03

Ajo duhej të ishte një nga ditët më të lumtura të familjes në Pensilvani të SHBA-ve, pasi do të martonin vajzën e tyre, por u kthye në një tragjedi të dhimbshme, e cila la pas shumë mister.

Pikërisht atë ditë, kur shumica e familjarëve ishin duke u mbledhur te kisha, ku do të mbahej ceremonia, babai i vajzës u kthye në shtëpi. Vetëm pak çaste më vonë u dëgjua një shpërthim i fuqishëm.

Brenda pak sekondash shtëpia u përfshi nga flakët dhe menjëherë mbërritën zjarrfikësit. Por ishte shumë vonë. Sipas hetimit të zjarrfikësve u tha, se tubi i gazit ishte hapur qëllimisht dhe më pas është dashur vetëm një shkëndijë, që gjithçka të hidhej në erë.

Autoritetet kanë theksuar se kanë arsye të mendojnë, që burri është vetëvrarë. Për ta bërë më të besueshme këtë hipotezë ndihmon edhe deklarata e policisë, e cila ka bërë të ditur se ka shkuar disa herë te ajo shtëpi për dhunë në familje të shkaktuara nga probleme të shëndetit mendor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

NASA ka publikuar një foto të veçantë të liqenit të Shkodrës, e kapur nga hapësira.

Një peticion ka nisur në Izrael, që po bën thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio.

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.

Autoritetet në Austri planifikojnë ta shndërrojnë ndërtesën, ku ka lindur diktatori Adolf Hitler në stacion policie.

Një nga mjekët kinezë që pati një nxirje lëkure nga trajtimi kundër koronavirusit, ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19.

U ndanë s’u ndanë. Lidhja mes Albës dhe Albit u komentua shumë herë, sidomos ditët e fundit kur flitet për një ndarje mes tyre.

Vdekja tronditëse e George Floyd, afro-amerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHB

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.