Do të festonte 100-vjetorin e lindjes, familja mbretërore zbulon dhuratën që mori në nder të Princit Philip

11/06/2021 - 12:50

Princi Philip do të kishte festuar 100-vjetorin e lindjes më 10 qershor dhe me rastin e ditës së tij të lindjes, anëtarët e familjes mbretërore e kanë kujtuar të dashurin e tyre përmes postimeve prekëse në rrjete sociale.

Duka dhe Dukesha e Cambridge, Kate Middleton dhe William kanë kujtuar Pincin Philip me disa foto të shkëputura nga dhurata që Mbretëresha Elizabeth ka marrë për bashkëshortin e ndjerë.

Mbretëresha ka marrë nga Royal Holticultural Society një trëndafil, që i është vendosur emri i Princit Philip dhe u mboll në tarracën e kështjellës së Windsor.

Paratë të cilat do të grumbullohen nga shitja e trëndafilit me emrin e Princit Philip do të jepen për fondin e trashëgimisë së të ndjerit.

Këto para më vonë do të përdoren për të trajnuar shumë të rinj vullnetarë dhe lidera të së ardhmes së një organizate që është themeluar nga vetë Princi Philip.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kombinimi i veshjeve me aksesorë shtesë për të krijuar një stil unik është pjesë e pandarë e përditshmërisë së artistes durrsake Asel Ist

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

Marsi është planeti i energjisë dhe jetës suaj mund t’i kishte munguar, por kjo situatë po ndryshon pasi tashmë planeti do të kalojë në s

Janë plot dhjetë ndryshime ato të cilat sjellin në vetvete kundërshtime mes gjinisë mashkullore dhe femërore.

Kur punojmë shumë për të përfunduar një projekt, shumica prej nesh përpiqen të dëgjojnë muzikë, në mënyrë që të përqendrohemi në detyrën

Një 18-vjeçare në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një tromboze.

Studiuesja e astrologjisë Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në verë më shumë se kurrë, dielli shqetëson shikimin tonë, prandaj përdorimi i syzeve dielli bëhet më i domosdoshëm.

Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini ka publikuar një foto të vjehrrës, ku i uron ditëlindjen dhe tregon se ka një marrëdhënie të m

Princi Harry dhe Meghan Markle tani janë në qendër të diskutimeve për emrin e vajzës së tyre.