Doli në liqen me të birin, gjendet trupi i aktores Naya Rivera

14/07/2020 - 09:14

Gjendet trupi i pajetë i aktores Naya Rivera, në një liqen në shtetin amerikan të Kalifornisë.

33-vjeçarja Rivera u zhduk të mërkurën, pasi doli me shëtitje me djalin e saj 4-vjeçar në Liqenin e Pirut.

Josey u gjet duke fjetur në varkë me jelekun e shpëtimit të veshur, ndërsa atë të nënës së tij ende në bord.

Në një konferencë për shtyp, kreu i ekuipazhit të kërkim-shpëtimit, Sherifi Bill tha se policia ishte e sigurt se trupi ishte ai i Rivera.

Ai shtoi se deri tani nuk ka asnjë dyshim se ajo mund të jetë vetëvrarë, megjithatë rrethanat e ngjarjes së rëndë mbeten ende mister.

Rivera filloi karrierën e saj si aktore dhe modele qëkur ishte fëmijë, duke u shfaqur në mjaft reklama televizive në SHBA. Më pas luajti role të ndryshme në shumë filma.

Në vitin 2014, ajo u martua me aktorin Ryan Dorsey, i cili është dhe babai i Josey. Çifti u divorcua në vitin 2018 dhe atyre iu dha kujdestaria e përbashkët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë, San Francisko, kanë shpikur një spraj hundësh me antitrupa sintetikë, të cilët besojnë se do t

Bashkia e Durrësit në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor do të organizojë nesër në qytetin breg

Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, turistët e huaj vijojnë të zgjedhin qytetin bregdetar të Durrësit për të kaluar pushimet.

13 gushti është dita e mëngjarashëve dhe këtë e feston 10% e popullsisë së botës.

Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtarë dhe Mbretërinë e Bashkuar, Harry dhe Meghan ndërrojnë për herë të tretë vendban

Lucky Kelsall, 37 vjeçe, i bëri një premtim burrit të saj që ishte në prag të vdekjes, se me të do të bënte një djalë.

Sipas astrologjisë, këto shenja të horoskopit mund të kenë shoqëri të gjata dhe të jenë besnikë në raportin me njëri-tjetrin, keshtu qe k

Vetëm pak kohë më parë, moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit, Donald Veshaj vendosën të bënin publike lidhjen e tyre të dashurisë

Dwayne “The Rock” Johnson u emërua aktori më i paguar, për të dytin vit me radhë, shkruan revista Forbes.

Rita Ora ka qenë kryefjalë e statuseve në Twitter për ditë me radhë, pasi 29 vjeçarja është akuzuar për “përvetësim kulturor” dhe “blackf