Doli pozitiv me koronavirus, biznesmeni italian i jep fund jetës. Ja letra që la te dera e shtëpisë

29/03/2020 - 21:33

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në Villaguattera di Rubano, në zonën e Padovës, ku një 54-vjeçar i dha fund jetës të shtunën në mëngjes, pasi zbuloi se kishte dalë pozitiv në testin për Coronavirusin.

Mediat italiane raportojnë se alarmi është dhënë nga familja e vëllait të tij që jeton në shtëpinë ngjitur me atë ku ndodhi tragjedia.

Para hyrjes së banesës ku jetonte viktima, policia gjeti dy copa letre ku shkruhej: “Lajmëroni ambulancën, mos hyni sepse është e infektuar”.

Policia shkoi bashkë me mjekët me të gjitha masat paraprake dhe brenda shtëpisë gjetën të pajetë burrin, i cili ishte pronar i një ndërmarrje të vogël në zonë.

Për ngjarjen ka reaguar edhe kryebashkiaku Sabrina Doni, i cili shprehet: “Jam me zemër të thyer, më vjen keq që si komunitet nuk jemi në gjendje t’i gjendemi pranë këtyre personave me vuajtje të mëdha”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ashtu si çdo fillim muaj, astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në emisionin "Rudina", ku edhe ka bërë renditjen e shenjave me m

A ekzistojnë strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe për t’i bindur ata që të jenë pjesë e jona?

Këngëtari i njohur Chris Trousdale është ndarë nga jeta në moshën 34 vjeçare. Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta para kohe të ish-anëta

“Një vajzë 8-vjeçare e punësuar në mënyrë të paligjshme si shërbëtore është vrarë nga punëdhënësit e saj në Rawalpindi, Pakistan pasi hum

NASA ka publikuar një foto të veçantë të liqenit të Shkodrës, e kapur nga hapësira.

Një peticion ka nisur në Izrael, që po bën thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio.

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.